українська російська англійська
Донеччина стає в рівень з Віднем, Токіо та Каліфорнією, - виконавчий директор R-20
24.06.2013 | 15:02
Донецька ОДА

24 червня 2013 р. делегація Донецької області на чолі з головою облдержадміністрації Андрієм Шишацьким перебуває у Брюсселі, де проходить цьогорічна Церемонія Угоди Мерів.

Зранку представники Донецького регіону в Європейському кварталі зустрілися з керівництвом організації R-20.

Спілкуючись з донеччанами, виконавчий директор R-20 Крістоф Нутталль зазначив, що саме сьогодні Донецький регіон стає офіційним активним членом Асоціації. Він також повідомив, що у Донецьку буде створено не лише представництво його організації, але й кущовий представницький офіс, який працюватиме не тільки в Україні, але й на території держав Центральної та Східної Європи.

«Ми хочемо прокласти міст, який, на жаль, не завжди можуть прокласти наші держави, - сказав Крістоф Нутталль, - R-20 об’єднує прогресивні регіони – Відень, Токіо, Каліфорнію, і сьогодні сюди приєднується Донецьк. Хотілося б, щоб саме у Донецьку були продемонстровані усі переваги руху «знизу уверх».

Виконавчий директор R-20 також додав, що його організація прагне діяти у трьох напрямках. Зокрема, необхідно визначити реальні проекти з енергоефективності та використання джерел альтернативної енергії, аби розробити техніко-економічне обґрунтування для вкладання в них коштів. Пріоритетним Крістоф Нутталль вважає також сприяння зростанню суспільної свідомості стосовно енергозбереження та створення регіональної мережі ринків торгівлі альтернативної енергією.

Андрій Шишацький подякував виконавчому директорові R-20 за характеристику Донеччини в якості прогресивного регіону. «Для мене, як для керівника промислового регіону, дуже важливо робити наш край комфортним для життя людей та бізнесу. І у цій комфортності – велика доля екологічної та енергозберігаючої складової», - заявив голова Донецької облдержадміністрації. Він додав, що за останні роки область досягла значного покращення і у зниженні викидів парникових газів, і у реконструкції старих котелень. Андрій Шишацький зазначив, що така робота ведеться не тільки у великий містах, таких як Донецьк та Маріуполь, а й у малих, таких як Димитрів.

Так, за останні два роки у Донецьку закрито два коксохімічних виробництва, а також сталеливарне, яке здійснювалось за допомогою мартенівських печей. Поступово реконструюється доменне та сталеливарне виробництво.

У найкрупнішому промисловому місті – Маріуполі – цього року також відбулись кардинальні зміни у металургійному секторі, зазначив голова ОДА. Лише за минулий рік викиди парникових газів тут знизились на чотири мільйони тонн. Димитрів сьогодні також йде шляхом енергоефективності та пропонується в якості пілотного міста «зелених інвестицій».

«Саме тому ми сподіваємось, що членство в Асоціації R-20, яка відповідає сучасним викликам, дасть новий імпульс розвитку енергозберігаючих технологій у Донбасі. Ми хочемо створити у Донецьку своєрідний хаб – кущове представництво, що концентруватиме всі нові екологічні та енергозберігаючі проекти, - сказав голова облдержадміністрації.

Андрій Шишацький також додав, що сьогодні будь-який інвестиційний проект, що реалізуватиметься в Україні, повинен мати екологічну складову – таку позицію сьогодні займає Глава держави Віктор Янукович.

Довідково

R-20 є некомерційною екологічною організацією, заснованою в листопаді 2010 року колишнім губернатором Каліфорнії Арнольдом ШВАРЦЕНЕГГЕРОМ за підтримки Організації Об'єднаних Націй. Це є коаліція субнаціональних (регіональних) урядів, приватних компаній, міжнародних та неурядових організацій, наукових і фінансових установ. Її місія полягає у наданні допомоги субнаціональним урядам щодо реалізації низьковуглецевих і кліматично стійких проектів, а також в обміні передовим досвідом у поновлювані джерела енергетики та енергоефективності з метою створення «зеленої економіки».

У R-20 упевнені, що субнаціональні уряди є потужною силою для найбільш ефективної реалізації «зелених проектів» за принципом «знизу вгору». Таким чином, успішні субнаціональні проекти потім розширятимуться на національному та міжнародному рівнях, з тим щоб мати глобальні наслідки.

Відповідно до статуту R-20, її місія полягає у запобіганні збільшенню температури на Землі за рахунок скорочення глобальних викидів парникових газів.

Головою організації є Арнольд Шварценеггер, Президентом – Мішель Саббан (очільник Асамблеї європейських регіонів), виконавчим директором Крістоф Нутталль (колишній директор Центру інноваційного партнерства на програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН)).

Штаб-квартира R-20 знаходиться у швейцарській Женеві. Організація також має партнерські офіси в США, Бразилії та Китаї.

 

версія для друку