українська російська англійська
НКЦПФР закінчує працювати над механізмом надання дозволу на розміщення та обіг цінних паперів за межами України
25.06.2013 | 09:15
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку закінчує роботу над процедурою видачі дозволу на розміщення та обіг цінних паперів українських емітентів за межами України, а також врегулювала механізм обслуговування операцій з ними. Відповідні проекти рішень «Про затвердження Порядку надання дозволу на розміщення та обіг цінних паперів українських емітентів за межами України» і «Про врегулювання питання обслуговування операцій з цінними паперами українських емітентів, які розміщені та знаходяться в обігу за межами України» були прийняті на засіданні регулятора.

«Ми завершили роботу над Порядком надання дозволу на розміщення та обіг цінних паперів українських емітентів, який відповідає нормам чинного законодавства про цінні папери та фондовий ринок. У процесі його підготовки були враховані пропозиції та зауваження зацікавлених державних органів. Документ врегульовує питання розміщення цінних паперів українських компаній  за межами України, і сподіваємося, що вихід вітчизняних компаній на іноземні фондові майданчики надасть їм можливість ефективно залучати додаткові фінансові ресурси», - зазначила Алла Папаіка, директор департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів НКЦПФР.

Нагадаємо, ухвалений регулятором Порядок визначає механізм видачі дозволу на розміщення та обіг цінних паперів українських емітентів за межами України, перелік документів, які надаватимуться компаніями до Комісії, та регламентує вимоги регулятора до даних учасників ринку.

Інший документ, схвалений Комісією, щодо обслуговування операцій з цінними паперами, які розміщені та перебувають в обігу поза територією України, встановлює вимоги до обслуговування обігу цінних паперів на рахунках у цінних паперах. Зокрема, умови проведення депозитарними установами адміністративних операцій доповнено нормою щодо умов відкриття Національним депозитарієм України (НДУ) рахунку на ім’я іноземної депозитарної установи. Встановлюється також перелік документів, які має подати іноземна депозитарна установа для відкриття рахунку в цінних паперах в НДУ. Також вимоги до обслуговування операцій на рахунках у цінних паперах доповнено нормами щодо порядку проведення операцій НДУ після отримання ним копії рішення Комісії про видачу дозволу на обіг цінних паперів українського емітента за межами України та розпоряджень клієнта-зберігача, іноземної депозитарної установи на переказ цінних паперів українського емітента з рахунку цього зберігача на рахунок у цінних паперах іноземної депозитарної установи в НДУ.

Найближчим часом обидва документи будуть направлені до Мінюсту для проходження процедури державної реєстрації.

версія для друку