українська російська англійська
Підписано закон про ратифікацію угоди з ЄБРР щодо завершення будівництва метро в Дніпропетровську
25.06.2013 | 15:10
Дніпропетровська ОДА

Президент України Віктор Янукович підписав Закон № 322-VІІ «Про ратифікацію кредитної угоди (проект «Завершення будівництва метрополітену у м. Дніпропетровськ») між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку».

Як повідомлялося, 5 червня Верховна Рада ратифікувала кредитну угоду (проект «Завершення будівництва метрополітену в Дніпропетровську) між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку. Кредитну угоду було підписано 27 липня 2012 року в Дніпропетровську. За цією угодою Україні надається кредит у сумі 152 млн. євро для завершення будівництва метрополітену в Дніпропетровську.

Залучення позики ЄБРР здійснюється в євро за плаваючою процентною ставкою (EURIBOR + 1% річних), яка на сьогоднішній день складає близько 1,5%, комісія за зобов'язання становить 0,5% річних від невикористаної частини позики, одноразова комісія - 1% від суми позики (1,52 млн. євро).

Відповідно до умов угоди, позичальником коштів кредиту ЄБРР є Україна, яка зобов'язується передати залучені кошти виконавцю проекту КП «Дніпропетровський метрополітен» для фінансування проекту «Завершення будівництва метрополітену у м. Дніпропетровськ».

Кошти, які надійдуть від ЄБРР, відображені у додатку № 2 «Фінансування державного бюджету України на 2013 рік» до Закону «Про державний бюджет України на 2013 рік» у спеціальному фонді бюджету за кодом доходів 401200 «Зовнішні запозичення».

Доповненням № 9 до Закону «Про державний бюджет України на 2013 рік» передбачено фінансування в цьому році проекту завершення будівництва метрополітену в Дніпропетровську за рахунок залучених державою кредитних коштів ЄБРР (загальним обсягом 152 млн. євро) в обсязі 99 млн. грн.

У відповідності до ст.26 Закону «Про державний бюджет на 2012 рік», витрати на обслуговування кредиту будуть компенсовані державі Дніпропетровською міською радою.

Оскільки законом передбачається надання коштів комунальному підприємству «Дніпропетровський метрополітен» на безповоротній основі, витрати держбюджету на погашення кредиту компенсовані не будуть. Погашення Україною кредиту здійснюватиметься 22 рівними піврічними внесками, починаючи з 2016 року.

 

версія для друку