українська російська англійська
О.Проскуряков на Рівненщині відкрив сміттєпереробний завод
25.06.2013 | 15:50
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

На Рівненщині запрацював сміттєпереробний завод. Його відкрив Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков.

Міністр зауважив, що це знакова подія не лише для області, але й для України. «Адже екологічна політика в державі перебуває під патронатом Президента України Віктора Януковича. Тож нині розробляють загальнодержавну стратегію поводження з відходами. До процесу їх переробки й утилізації необхідно залучати інвесторів», - сказав очільник Мінприроди. Міністр зазначив, що Рівненщина вже продемонструвала ефективний приклад вирішення екологічної проблеми завдяки залученню іноземного капіталу. Тому в перспективі Олег Проскуряков планує зустрітися з цими інвесторами, аби поширити досвід Рівненщини на інші регіони України. За його словами, підхід при цьому буде індивідуальний – десь споруджуватимуть сміттєспалювальний завод, а в іншому регіоні – сміттєпереробний. Але для цього необхідна стабільність і злагоджена робота всіх гілок влади, наголосив Олег Проскуряков.

Очільнику Мінприроди презентували інноваційний енергоощадний проект, у реалізацію якого іноземні інвестори до 2015 року планують спрямувати понад 300 мільйонів євро. Завдяки впровадженню першого етапу підприємство вже зменшило споживання газу в 14 разів. 93% імпортного енергоресурсу при виробництві цементу тут замінили вугіллям.

Відсьогодні стартує другий етап – переведення в енергоресурс твердих побутових відходів. Альтернативне паливо постачає на підприємство нововідкритий сміттєпереробний комплекс. Там відходи сортують, подрібнюють та перетворюють у новий вид альтернативного палива (так званий «флафф»). Потому екологічно чистий «флафф» спалюють в обертових печах ПАТ «Волинь-Цемент». Вартість теплової енергії від сміттєвих брикетів вдвічі дешевша, ніж при використанні вугілля. Тож альтернативним паливом із побутових відходів планують замінити 40 відсотків енергоресурсу. Відтак, підприємство зможе щорічно економити орієнтовно мільйон євро. Завдяки цьому планують на 15% знизити собівартість продукції. За словами голови облдержадміністрації Василя Берташа, впровадження цього енергоощадного проекту зробить місцеву продукцію більш затребуваною на іноземних і вітчизняних ринках.

версія для друку