українська російська англійська
У Києві підбили підсумки першого етапу впровадження курсу "Фінансова грамотність"
25.06.2013 | 15:37
Прес-служба Міністерства освіти і науки

20 червня 2013 року відбулася зустріч представників Програми розвитку фінансового сектору (USAID/FINREP-II). Учасники заходу презентували результати першого «Організаційно-підготовчого етапу» дослідно-експериментальної роботи з впровадження курсу «Фінансова грамотність» в Україні. Експериментальний всеукраїнський курс проводився протягом вересня – травня 2012/2013 навчального року у 86 школах країни.

Зі вступним словом до присутніх звернувся заступник директора Генерального департаменту грошово-кредитної політики Національного Банку України Олександр Арсенюк, який привітав із завершення першого етапу впровадження курсу «Фінансова грамотність» та подякував партнерам проекту за плідну співпрацю – зокрема, Міністерству освіти і науки України, Університету банківської справи НБУ України, та програмі USAID/FINREP-ІІ».

Міжнародний експерт та засновник програми курсу «Фінансова грамотність в Україні» проекту FINREP-ІІ Роберт Бонд акцентував увагу на тому, що підсумки першого етапу перевершили усі сподівання, адже за результатами вступної та заключної перевірки рівень знань збільшився на 20 відсотків. У перспективах розвитку програми USAID/FINREP-ІІ розширити спектр шкіл, які братимуть у ній участь.

Завідувач сектору науково-методичного забезпечення природничо-математичної та технічної освіти відділення науково-методичного забезпечення загальної середньої освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України Наталія Забуга розповіла, що для проведення дослідно-експериментальної роботи у наступному навчальному році до проекту залучено близько 400 загальноосвітніх навчальних закладів. Окрім цього, готується проект наказу МОН України про визначення базових вищих навчальних закладів для забезпечення наукової і методичної підтримки впровадження курсу «Фінансова грамотність» для методистів та вчителів.

В обговоренні результатів пілотного проекту також брали участь: проректор з наукової та організаційної роботи Університету банківської справи НБУ Анжела Кузнєцова, Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер, заступник виконавчого директора Незалежної Асоціації банків України Олена Євремова, фінансовий економіст Світового банку Колін Масценік та інші запрошені гості заходу.

FINREP-II – це п’ятирічна програма розвитку фінансового сектору, яка проводиться з жовтня 2012 по жовтень 2017 року, розроблена з метою надання допомоги Україні у підвищенні стабільності фінансового сектору та відновлення довіри у населення до фінансових ринків. Партнерами програми виступають Міністерство освіти і науки України та Національний банк України, а також організації громадського суспільства та приватний сектор.

 

версія для друку