українська російська англійська
М. Азаров: Виконання плану дій щодо підписання Угоди про асоціацію - це наш національний інтерес
26.06.2013 | 11:55
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Виконання плану дій щодо підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом – це наш національний інтерес, а не «зовнішнє тестування» для України. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров 26 червня на засіданні Уряду, коментуючи результати свого дводенного візиту до Люксембургу, де відбулося шістнадцяте засідання Ради співробітництва Україна – ЄС.

Глава Уряду нагадав, що у Люксембурзі провів двосторонні зустрічі з Високим представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон, Єврокомісаром з розширення і європейської політики сусідства Штефаном Фюле та Віце-прем'єр-міністром - Міністром закордонних справ Ірландії Еамоном Гілмором та іншими членами делегації ЄС, які підтримали намір укладення Угоди про асоціацію на саміті у Вільнюсі, який відбудеться у листопаді цього року.

«Ми обговорили з нашими партнерами виконання домовленостей, досягнутих на лютневому саміті Україна-ЄС. І підтвердили головну спільну мету: підписати у ході саміту "Східне партнерство" у листопаді поточного року у Вільнюсі Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, включаючи всеохоплюючу зону вільної торгівлі», - сказав Микола Азаров.

Він наголосив, що сьогодні Україна «на фінішній прямій до цієї історичної події», а дискусія на Раді співробітництва була останнім узгодженням позицій перед Вільнюськім самітом.

 «Масштабність безпрецедентної угоди між Україною і Євросоюзом, глибина перетворень у нашій країні, які необхідно здійснити для асоціації, і головне - геополітичні наслідки асоціації з ЄС такі, що відповідальність обох сторін дуже велика. І це усвідомлюють наші партнери… Я ж підкреслив, що виконання плану дій щодо асоціації з Європейським Союзом – це не «зовнішнє тестування» для України, а наша власна робота. Це наш національний інтерес», - наголосив Микола Азаров.

 

 

версія для друку