українська російська англійська
З 1 липня в Україні буде створена єдина централізована система реєстрації підприємців
26.06.2013 | 13:10
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

З 1 липня 2013 року функції реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців перейдуть від місцевої влади до Укрдержреєстру. Таким чином буде усунене подвійне підпорядкування державних реєстраторів, і реєстрація здійснюватиметься за єдиними стандартами на всій території країни.

Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович на брифінгу в Кабінеті Міністрів України.

«Зовсім скоро, з 1 липня цього року, в Україні відбудеться організаційна зміна питань реєстрації, відкриття бізнесу і його закриття. На сьогодні у нас існує дворівнева система, у якій присутні суб’єкти, які здійснюють цю діяльність і ті, які методично визначають, як вона має здійснюватися. Це не сприяє якості роботи і створює певні можливості для того, щоб здійснювати кроки, які є частиною перерозподілу власності або її захоплення. У звязку з цим ще минулого року були прийняті відповідні закони, і з 1 липня цього року це буде єдина система - так, як вона працює в усіх європейських країнах», - поінформував Міністр юстиції.

Олександр Лавринович запевнив, що перехід буде максимально зручним та комфортним для бізнесу. «Тобто, ми забезпечимо це без зупинок для передачі, і в більшості це буде навіть в тих самих місцях, де працюють сьогодні реєстратори. Переважна більшість цих приміщень буде використовуватися Державною реєстраційною службою, і хочу сказати, що після усунення цього подвійного підпорядкування ми будемо мати можливість відповідально ставитися до єдоного загальнодержавного реєстру всіх субєктів підприємницької діяльності, які на сьогоднішній день теж працюють у системі подвійного підпорядкування», - наголосив він.

Міністр юстиції поінформував, що з 1 липня державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців буде проводитися 581 реєстраційною службою. Штатними розписами передбачено 1364 посади державних реєстраторів юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

На сьогодні 433 реєстраційні служби вже розміщені у приміщеннях міськвиконкомів та райдержадміністрацій, в яких до 1 липня розташовувалися державні реєстратори виконавчих комітетів рад різного рівня; 111 служб розміщено у приміщеннях реєстраційних служб територіальних органів Міністерства юстиції України; 37 – в інших приміщеннях.

Олександр Лавринович повідомив, що в середньому щотижня в Україні реєструється 890 юридичних осіб та 3130 фізичних осіб-підприємців. Всього з початку року, станом на 24 червня, в Україні було зареєстровано 102 610 субєктів підприємницької діяльності, в тому числі 22060 юридичних осіб.

Нагадаємо, на сьогоднішній день державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців здійснюється державними реєстраторами у виконавчих комітетах міської ради міста обласного значення або у районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністраціях. Методологічне та інформаційне забезпечення діяльності державних реєстраторів, а також державний нагляд за дотриманням державними реєстраторами законодавства у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців здійснює Укрдержреєстр.

 

версія для друку