українська російська англійська
М. Азаров доручив Міжвідомчому штабу продовжити роботу до повної нормалізації ситуації у басейні Дунаю, хоча ризиків немає
26.06.2013 | 12:20
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров 26 червня на засіданні Уряду наголосив на вчасній і оперативній роботі відповідальних відомств щодо можливої надзвичайної ситуації в українській ділянці річки Дунай.

Глава Уряду зауважив, що саме зараз українською ділянкою річки Дунай проходить максимальна хвиля повені, яка до того пройшлася Чехією, Австрією, Німеччиною, і «на щастя, максимальні рівні води не досягли небезпечних позначок, які спостерігались навесні поточного року, під час проходження весняного водопілля».

«Вирішальну роль у попередженні ризиків зіграло те, що ми вчасно мобілізували сили і засоби на протидію повені. Міжвідомчий оперативний штаб постійно контролює ситуацію. Було вчасно проінспектовано технічний стан захисних дамб (215 км) та гідротехнічних споруд (13 основних шлюзів-регуляторів) на Дунаї», - наголосив Микола Азаров.

За його словами, також Держводагентство забезпечило співпрацю на рівні Уповноважених Урядів України та Румунії. Зокрема, організовано оперативне інформування про хід проходження паводкової хвилі. Для прийому паводкових вод румунською стороною було здійснено спрацювання водосховищ Залізні Ворота І і Залізні Ворота ІІ: «Вони успішно регулюють рівень паводкових вод».

Прем’єр-міністр повідомив, що Дунайське басейнове управління водних ресурсів Держводагентства продовжує роботи на гідротехнічних спорудах української ділянки р. Дунай. Ведеться постійний контроль за станом гідротехнічних споруд від м. Рені до м. Вилкове, зокрема здійснюється засипання та ущільнення ґрунту, усунення фільтрації у тілі дамб, підготовка аварійних бригад для запобігання підтопленню населених пунктів та важливих об’єктів інфраструктури.

«Таким чином, обстановка в басейні Дунаю є прогнозованою. Є всі можливості швидко реагувати на зміни гідрологічної ситуації в басейні та приймати оптимальні рішення щодо захисту населення та господарських об’єктів. Роботу Міжвідомчого штабу я доручив продовжити до повної нормалізації ситуації», - підкреслив Микола Азаров.

 

 

версія для друку