українська російська англійська
Україна передасть Німеччині книги, вивезені під час Другої світової війни
26.06.2013 | 15:40
Прес-служба Міністерства культури

27 червня в Національній парламентській бібліотеці України відбудеться церемонія передачі Україною німецькій стороні 713 книжок з бібліотеки Музею цукру в Берліні.

Німецькі книги були вивезені на територію України під час Другої світової війни та до цього часу зберігалися у фондах бібліотеки Державної наукової установи «Український науково-дослідний інститут цукрової промисловості».

Хронологічні межі книжок та видань – 1832-1944рр. Зміст видань стосується наукових і виробничих питань, пов’язаних із цукровою промисловістю. Книги надруковані здебільшого німецькою мовою, є видання англійською, французькою та італійською мовами.

В заході візьмуть участь заступник Міністра культури України – керівник апарату Броніслав Стичинський та Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Крістоф Вайль.

Під час заходу планується підписання Акта приймання-передачі культурних цінностей між українською та німецькою сторонами.

Дата та час проведення: 27 червня 2013 р., 14.00.

Місце проведення: Національна парламентська бібліотека України, Зала нових надходжень (м. Київ, вул. Грушевського, 1).

Акредитація на місці за редакційними посвідченнями.

Довідково

На виконання попередніх домовленостей, досягнутих під час VIII і ІХ засідань Змішаної українсько-німецької комісії з питань повернення та реституції втрачених та незаконно переміщених під час та внаслідок Другої світової війни культурних цінностей (відповідно 06–07 грудня 2010 р., м. Львів і 10–12 жовтня 2011 р., м. Берлін), та пункту 3 Протокольного рішення за результатами засідання Міжвідомчої ради з питань вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей від 22 грудня 2011 року членами Міжвідомчої ради прийнято рішення про передачу німецькій стороні – бібліотеці Технічного університету Берліну (сучасна назва Фонду «Німецький технічний музей Берліна») 713 книг із бібліотеки Музею цукру в Берліні.

версія для друку