українська російська англійська
У Криму відкрилася виставка робіт відомої української вишивальниці Віри Роїк
26.06.2013 | 15:50
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

21 червня у літературно-художньому музеї заповідника «Кіммерія М.А.Волошина» (м. Старий Крим) відбулося відкриття виставки робіт Героя України, вишивальниці Віри Роїк та її учениць. Організатором заходу виступив Всеукраїнський інформаційно-культурний центр.

Експозиція виставки складається більш ніж з 40 виробів мисткині та 70 робіт її учениць - Світлани Лавренюк, Євгенії Жукової, Валентини Носенко та ін. До уваги відвідувачів представлені вишиванки, рушники, панно, серветки, килимки, а також колекція наперстків, книги і документи тощо. Як зазначають фахівці музею, Віра Роїк - засновник кримської школи української народної вишивки.

«Вона є авторкою вишивок як суто традиційних, що розвивають вікову творчість українського народу, так і новаторських, сміливо-експериментальних, в яких при всій сучасності зберігається живий зв'язок з українською народною творчістю», - кажуть у музеї і зазначають: хоча майстрині вже немає в живих, її праця знаходить своє продовження у творчості її учениць.

Окрім того, на відкритті виставки було презентовано друге видання книги Віри Роїк «Мелодії на полотні». Учні старокримських шкіл читали вірші, присвячені вишивальниці, співали пісні і грали на фортепіано.

Директор Всеукраїнського інформаційно-культурного центру Владислав Єрмаков пригадав розповіді Віри Сергіївни про війну, про те, що в тяжкі повоєнні роки її вишиванки, виміняні на продукти, урятували життя родині, розповів історію написання доповнень до нового видання і подарував музею презентовану книгу. Зі словами подяки організаторам, учасникам та гостям виставки виступив також син майстрині Вадим Роїк.

 

версія для друку