українська російська англійська
Уряд пропонує призначити стипендії Президента видатним 15 спортсменам та тренерам з олімпійських видів спорту
26.06.2013 | 15:00
Прес-служба Міністерства молоді та спорту

26 червня 2013 року Кабінет Міністрів України схвалив проект Указу Президента України "Про стипендії Президента України для видатних спортсменів та тренерів України з олімпійських видів спорту".

Стипендія Президента України чемпіонам та призерам Олімпійських ігор, чемпіонатів світу, чемпіонатів Європи та їх тренерам надається поіменно, з визначенням суми винагороди та спортивного результати.

Зазначеним проектом Указу пропонується призначити стипендії 15 стипендіатам, з них: 5 спортсменам та 10 тренерам.

Цим же проектом у зв’язку з поліпшенням спортивних результатів передбачається збільшити 10 стипендій вже призначених 12 іншим спортсменам та тренерам.

Реалізація проекту акта сприятиме відзначенню досягнень видатних спортсменів, спортивні здобутки яких вплинули на формування позитивного іміджу України та зростання її авторитету у світовому співтоваристві, а також стимулюванню творчої праці тренерів та створенню сприятливих умов для ефективного розвитку фізичної культури і спорту як важливої складової здорового способу життя.  

Довідково

Відповідно до Указу Президента України від 11 липня 2005 року №1071 «Про стипендії Президента України для видатних спортсменів та тренерів України з олімпійських видів спорту» засновано 250 стипендій Президента України для видатних спортсменів і тренерів олімпійських видів спорту. На даний час Президентом призначено 248 стипендій.

У разі поліпшення спортивних результатів протягом періоду отримання відповідної стипендії виплата раніше призначеної стипендії припиняється, і призначається стипендія на новий строк у розмірі згідно з досягнутим результатом.

Спортсменам та тренерам з біатлону (5 спортсменів та 7 тренерів), яким стипендія вже призначена Президентом України на певний строк, у подальшому буде виплачуватися стипендія передбачена цим проектом акта.

Розмір стипендії за результатами виступів спортсменів на чемпіонаті світу за перше та друге місця становить 12 та 9 тисяч гривень відповідно, на чемпіонаті Європи за перше місце – 7 тисяч гривень.

 

 

версія для друку