українська російська англійська
Розпочинається робота Конференції міністрів культури в рамках Східного партнерства
27.06.2013 | 13:09
Прес-служба Міністерства культури

Міністр культури України Леонід Новохатько візьме участь у роботі першої Конференції міністрів культури в рамках Східного партнерства, яка відбувається 27-28 червня 2013 року у м. Тбілісі (Грузія).

Під час конференції буде проведена низка семінарів та засідань, спрямованих на поглиблення діалогу щодо культурної політики між ЄС і країнами-учасницями Східного партнерства.

Учасники конференції обговорять принципи, викладені у Конвенції ЮНЕСКО про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження.

Ще одним питанням для обговорення стане визначення провідної ролі Тематичної платформи «Міжлюдські контакти» Східного партнерства у забезпеченні основи для політичного діалогу з питань культури між ЄС і країнами-учасницями Східного партнерства.

Також міністри обговорять цінність Культурної програми Східного партнерства, яка з одного боку дозволяє діячам культури регіону брати активну участь у спільних проектах, а з іншого - забезпечує інституційний розвиток державних установ.

Очікується, що в ході конференції буде прийнято рішення щодо продовження надання підтримки культурної політики в країнах-учасницях Східного партнерства. Крім того, будуть обговорені питання щодо підтримки країн-учасниць Східного партнерства у програмі «Креативна Європа».

За результатами конференції буде підписана декларація між країнами-учасницями.

Довідково

Культурна програма Східного партнерства, яка коштує €12 млн., спрямована на надання допомоги країнам-партнерам в реформах щодо їхньої культурної політики на державному рівні, а також нарощування потенціалу та підвищення професіоналізму культурних експертів в регіоні. Вона спрямована на зміцнення регіональних культурних зв'язків та діалогу в регіоні Східного партнерства, а також між ЄС та культурними мережами ЄПС країн Сходу.

 

 

 

версія для друку