українська російська англійська
Микола Азаров: Україна вчасно й повністю розраховується за зовнішніми зобов'язаннями
27.06.2013 | 13:22
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Україна розраховується за своїми зовнішніми зобов'язаннями завжди вчасно й у повному обсязі.

Про це заявив Прем'єр-міністр Микола Азаров у четвер під час зустрічі з керівником місії Міжнародного валютного фонду в Україні Ніколаєм Георгієвим.

"Вжиті Урядом заходи дозволили стабілізувати ситуацію, пов'язану з платіжним балансом. Ми виконуємо всі свої зобов'язання у повному обсязі, і для нас 2013 рік є абсолютно зрозумілим з точки зору зобов'язань за зовнішніми платежами. У нас немає жодних побоювань щодо їх виконання", - сказав Микола Азаров.

Він також зазначив, що в Україні досить непроста фінансово-економічна ситуація, яка, в першу чергу, пов'язана зі зниженням попиту на світових ринках на традиційний український експорт - метал, руду. Тому Україна була змушена вжити жорстких заходів щодо бюджетної дисципліни та запровадити деякі обмежувальні заходи щодо імпортної продукції, пояснив Прем'єр-міністр.

Микола Азаров додав, що розроблена Урядом програма з активізації економіки передбачає перенаправлення 4,5 млн. тонн металу для використання на внутрішньому ринку. За словами Прем'єра, зокрема, за рахунок цього вдасться забезпечити зростання валового внутрішнього продукту.

Глава Уряду також підкреслив, що за останні три роки внутрішній товарообіг в Україні зріс майже на 50%, що дозволило забезпечити за два роки зростання ВВП майже на 10%. "Ми ведемо гнучку політику, яка дозволяє нам підтримувати стабільну ситуацію в країні", - зазначив Микола Азаров.

У свою чергу, новий керівник місії МВФ в Україні Ніколай Георгієв зазначив: "Я сподіваюся, що ми зможемо забезпечити продуктивну співпрацю на благо українського народу".

 

 

версія для друку