українська російська англійська
Схвалено порядок контролю за дотриманням законодавства у сфері запобігання і протидії легалізації доходів на ринку цінних паперів
27.06.2013 | 15:14
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку на черговому засіданні регулятора розглянула проект рішення «Про затвердження змін до Порядку контролю за дотриманням професійними учасниками фондового ринку вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, затвердженого рішенням НКЦПФР  від 19.07.2012 № 997».

«Комісія вдосконалює умови проведення перевірок з метою підвищення відповідальності, прозорості та відкритості ведення бізнесу на вітчизняному фондовому ринку, адже це є ключовими факторами для його розвитку. Так, документом впроваджено норми для розширення переліку підстав для проведення позапланової перевірки суб'єкта первинного фінансового моніторингу, уточнення порядку дій у випадку продовження строку проведення перевірки, в частині надання доручення із продовженим терміном. До того ж, новою редакцією Порядку визначено порядок дій у випадку необхідності заміни керівника або членів робочої групи після початку перевірки та доповнення обов'язків суб'єкта первинного фінансового моніторингу та його посадових осіб, зокрема, під час проведення виїзної перевірки, а також встановлення строку проведення позапланової безвиїзної перевірки, тощо», - повідомив Олег Мисюра, Директор департаменту контрольно-правової роботи НКЦПФР, що координує роботу регулятора з протидії легалізації доходів, що отримані злочинним шляхом.

Регуляторний акт розроблено відповідно до пункту 13 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».

Найближчим часом даний документ буде оприлюднено на сайті Комісії для обговорення з громадськістю та направлено для погодження до міністерств та відомств.

версія для друку