українська російська англійська
Рішенням Колегії МОН схвалено 15 програм з поглибленим вивченням предметів для учнів 8-9 класів ЗНЗ
27.06.2013 | 15:33
Прес-служба Міністерства освіти і науки

Під час сьогоднішнього засідання Колегії Міністерства освіти і науки України з доповіддю «Про затвердження навчальних програм з поглибленого вивчення предметів для учнів 8-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів» виступив директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Олег Єресько.

За його словами, для розроблення навчальних програм було створено робочі групи з кожного навчального предмета. «З метою збереження наступності та наукової логіки до складу колективів входили ті ж фахівці, що й до колективів з розроблення програм рівня стандарту для загальноосвітніх навчальних закладів», – зазначив Олег Єресько.

Директор департаменту також поінформував, що всі програми обговорено на круглих столах, нарадах та семінарах, де вони, в цілому, отримали схвалення та підтримку.

Як зазначив Олег Єресько, першочерговим завданням навчальних програм для поглибленого вивчення залишається загальноосвітня мета – закласти міцний ґрунт підготовки здібних і обдарованих учнів; виробити у них уміння самостійно поповнювати і творчо застосовувати здобуті знання в різних життєвих ситуаціях; сформувати духовно багату особистість, яка відзначалася б свідомим ставленням до навчання, високою компетентністю і готовністю до освіти в старшій школі в умовах профільного навчання.

Рішенням Колегії схвалено 15 програм з поглибленим вивченням предметів для учнів 8-9 класів ЗНЗ, що були винесені на розгляд – це програми з української мови, української літератури, біології, географії, інформатики, історії (історії України, всесвітньої історії), математики, правознавства, польської мови, російської мови, румунської мови, світової літератури, угорської мови, фізики та хімії.

Варто також зазначити, що департамент загальної середньої та дошкільної освіти звертався до національно-культурних товариств – молдавських та кримсько-татарських – з приводу включення поглибленого вивчення їхніх мов у 8-9 класах. Ці товариства, у свою чергу, висловили побажання розробки відповідних програм, але для 10-11 класів.

 

версія для друку