українська російська англійська
Міністр фінансів Ю.Колобов взяв участь у I засіданні Міжурядової українсько-кіпрської комісії
27.06.2013 | 17:17
Прес-служба Міністерства фінансів

27 червня Юрій Колобов на чолі офіційної української делегації взяв участь у першому засіданні Міжурядової українсько-кіпрської комісії з питань економічного, науково-технічного та промислового співробітництва, яке проводилося у м. Нікосія, Республіка Кіпр, де провів низку конструктивних зустрічей з Міністром фінансів Республіки Кіпр Харрісом Георгіадісом.

За результатами засідання підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством внутрішніх справ Республіки Кіпр і Державним агентством земельних ресурсів України  про співпрацю у сфері цифрової картографії та географічних інформаційних систем.

У ході засідання Міжурядової українсько-кіпрської комісії учасники обговорили шляхи подальшого розвитку, розширення та диверсифікації двосторонніх економічних та інших відносин України та Республіки Кіпр.

Зокрема Міністр фінансів України відзначив, що Кіпр є одним з найбільших інвесторів серед країн ЄС та займає перше місце в світі за обсягами прямих іноземних інвестицій в українську економіку.

За словами Юрія Колобова, ця зустріч – прекрасний привід для обговорення поточних питань співпраці. Він також висловив сподівання, що цей захід надасть новий імпульс для розвитку двосторонніх відносин між країнами, зокрема у сфері економічного, наукового, технічного та промислового співробітництва.

Під час засідання члени української делегації поінформували кіпрську сторону стосовно останніх здобутків України в економічній сфері. Також були відзначені позитивні показники розвитку країни, зростання економічної стабільності та інтересу іноземних інвесторів до України за рахунок заходів українського Уряду, спрямованих на активізацію інвестиційної діяльності.

Говорячи про співпрацю України та Європейського Союзу Кіпр засвідчив свою підтримку політичної асоціації та економічної інтеграції України в Європейське співтовариство на основі поваги норм і принципів ЄС. Учасники наголосили на необхідності розвитку подальшої співпраці в рамках діалогу Україна - ЄС, яка має на меті укладання Угоди про Асоціацію, включаючи створення поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі.

Комісія розглянула питання стану торговельних відносин між Україною та Кіпром і погодилися сприяти налагодженню між уповноваженими відомствами країн тісних контактів задля подальшого розширення існуючих торговельних відносин.

Окрему увагу учасники заходу приділили обговоренню можливостей збільшення економічного і промислового співробітництва. Так, з метою збільшення інвестиційних можливостей члени української і кіпрської делегації одностайно висловили готовність до розвитку співпраці.

Також Сторони відзначили важливість співробітництва між банківськими та фінансовими установами України та Кіпру для створення сприятливих умов для ведення бізнесу українськими та кіпрськими підприємствами, у тому числі шляхом надання всебічної кредитної підтримки для реалізації перспективних українсько-кіпрських проектів.

З урахуванням цього, учасники підкреслили, що права та привілеї банківських та фінансових установ мають бути захищені відповідно до міжнародних стандартів і норм.

На засіданні Міжурядової українсько-кіпрської комісії також обговорювалися питання енергоефективності та енергозбереження, інтенсифікації співробітництва у податковій сфері та ін.

Міністр фінансів Юрій Колобов наголосив, що Україна та Кіпр мають потужний потенціал для подальшого розвитку фінансово-економічного співробітництва, зокрема шляхом розширення сфер капіталовкладень та створення спільних підприємств.

«Ми зацікавлені в збереженні позитивної динаміки нашої співпраці, яка має значний потенціал для подальшого розвитку економік обох країн», - зазначив він.

 

 

версія для друку