українська російська англійська
Держфінінспекція надає практичну допомогу внутрішнім аудиторам міністерств та ЦОВВ
01.07.2013 | 12:44
Прес-служба Державної фінансової інспекції

Держфінінспекція України надає практичну допомогу внутрішнім аудиторам міністерств та центральних органів виконавчої влади. Так, за сприяння Міністерства фінансів Королівства Нідерландів Держфінінспекція провела семінар для керівників і фахівців підрозділів внутрішнього аудиту міністерств, інших центральних органів виконавчої влади на тему "Внутрішній контроль та внутрішній аудит в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади: проблеми та шляхи їх розв'язання".

Від Проекту Міністерства фінансів Королівства Нідерланди участь у семінарі взяли керівник Проекту Ян ван Тайнен та співкерівник Проекту Руслана Рудніцька.

Також у заході взяли участь фахівці Департаменту гармонізації державного внутрішнього фінансового контролю Держфінінспекції України на чолі з директором департаменту Оленою Чечуліною, заступник начальника Управління моніторингу ризикових операцій та державних закупівель Ірина Власенко, начальник відділу Департаменту організаційної роботи Святослав Бровченко, директор Всеукраїнського бухгалтерського клубу Аполлон Позов та директор Європейського інституту державного управління та аудиту Олексій Тимохович.

На початку семінару Олена Чечуліна доповіла про роль внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту в сучасному державному управлінні, а Ян ван Тайнен представив основні ризики, що характеризують систему внутрішнього контролю в Королівстві Нідерландів. Зі свого боку, Аполлон Позов зробив акцент на ключових аспектах побудови ефективної системи внутрішнього контролю в бізнесі.

Під час подальшої роботи заступник директора департаменту – начальник відділу Департаменту гармонізації ДВФК Держфінінспекції України Тетяна Боровкова представила результати перших проведених оцінок якості внутрішнього аудиту в ЦОВВ та презентувала низку виявлених недоліків.

Фахівці Держфінінспекції України Святослав Бровченко, Ірина Власенко та Володимир Лещенко у своїх доповідях зосередили увагу слухачів на необхідності удосконалення процедури планування шляхом запровадження ризико-орієнтованого відбору об'єктів контролю, представили низку прикладів застосування такого відбору під час планування контрольно-ревізійної роботи Держфінінспекції України та її територіальних органів та презентували основні принципи планування діяльності з внутрішнього аудиту із застосуванням оцінки ризиків.

Цікавими для внутрішніх аудиторів ЦОВВ стали презентації навчального посібника «Внутрішній аудит ефективності: методичні засади та практичні аспекти» і методичного посібника «Індикатори стану внутрішнього контролю в установі державного сектору України».

Руслана Рудніцька доповіла про ключові аспекти міжнародного досвіду проведення аудиту ефективності та особливості проведення інтерв'ю та опитувань під час аудиту.

Наприкінці семінару керівники та фахівці підрозділів внутрішнього аудиту ЦОВВ обговорили проблемні питання, які виникають у діяльності з внутрішнього аудиту, а також питання, пов'язані із необхідністю вдосконалення нормативно-правової бази з питань внутрішнього аудиту. Під час дискусії надано відповіді та вироблено спільні рішення щодо розв'язання таких проблем.

На завершення учасники семінару подякували організаторам, висловили думку щодо актуальності та необхідності подальшої співпраці з Держфінінспекцією України з питань внутрішнього контролю та аудиту шляхом проведення подібних заходів і надалі.

 

версія для друку