українська російська англійська
На Херсонщині намолочено 525 тис. тонн зерна
01.07.2013 | 14:14
Херсонська ОДА

Hа обласній селекторній нараді з головами райдержадміністрацій, міськими головами міст обласного значення, головами районних рад, керівниками структурних підрозділів Херсонської облдержадміністрації, обласних служб та управлінь голова Херсонської обласної державної адміністрації Микола Костяк поставив питання про хід збирання в області ранніх зернових культур.

Так, директор Департаменту агропромислового розвитку Херсонської обласної державної адміністрації Віталій Ярмак зазначив, що на даний час із 621 тис. га ранніх зернових збирання проведено на площі 313 тис. га, або на 51%, намолочено 525 тис. тонн зерна при середній урожайності 16,8 ц/га.

Найбільше зібрано у Горностаївському районі – 77% площ, Великолепетиському – 75% та Іванівському – 68%. Найменше у Чаплинському – 36% та Каланчацькому – 28%.    

Найвища урожайність у сільгосптоваровиробників Високопільського, Великоолександрівського та Нововоронцовського районів, які отримують з кожного гектара більше 23 ц. Найменша наразі у Каланчацькому та Цюрупинському районах – по 10 ц/га.

Окрім того, Віталій Ярмак відзначив, що озимої пшениці зібрано 222 тис. га (53%), намолочено 392 тис. тонн при середній урожайності 17,6 ц/га. Організовано проходить збирання у Іванівському районі 84%, Горностаївському – 75%, Голопристанському – 73%. 

Також найвища урожайність пшениці тримається у Великоолександрівському районі – 24,1 ц/га, Високопільському – 23,2 ц/га та Каховському – 23 ц/га. Водночас, у Цюрупинському – 10,3 ц/га.

А озимого ячменю зібрано 44 тис. га (85%), намолочено 79 тис. тонн при середній урожайності 18 ц/га. Завершили збирання у Іванівському, Великолепетиському, Верхньорогачицькому та Нововоронцовському районах.

За результатами розгляду даного питання голова Херсонської  обласної державної адміністрації Микола Костяк постановив мобілізувати всі наявні ресурси для прискорення темпів збиральних робіт, залучення додаткової кількості комбайнів та забезпечити завершення збирання ранніх зернових культур до 12 липня поточного року.

 

 

версія для друку