українська російська англійська
Володимир Семиноженко: Росія на межі великої помилки
01.07.2013 | 12:12
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Запропонована реформа Російської академії наук (РАН) може стати непоправною помилкою для російської науки, переконаний Голова Держінформнауки Володимир Семиноженко.

«Росія на межі великої помилки, - зазначив Володимир Семиноженко, коментуючи ситуацію навколо законопроекту про реформування РАН. – Реформа науки – це не партизанська вилазка».

За словами Голови Держінформнауки України, законодавча ініціатива повинна виходити з основної цілі – розвитку науки, а не потреби розподілу чи управління майном. На його переконання, учасниками реформування повинні бути ті, хто реально розуміє що таке наука, як створюються технології, як управляти великими науковими колективами і так далі. Майно РАН і наука – це абсолютно різні цілі.

«З державної точки зору такий підхід до реформування назавжди позбавить можливості концентрувати наукові ресурси на пріоритетних для держави напрямках, - зазначив В.Семиноженко та наголосив на важливості системного підходу до реформування будь-якої галузі, у тому числі і науки. - Успіх перетворень великою мірою залежить від їхнього системного характеру».

Крім того, не менш важливим є необхідність дотримання публічності і прозорості всіх етапів реформування.

При цьому він зазначив, що у даному контексті саме Україна може стати зразком проведення грамотної і консолідованої реформи галузі науки. Про це, наприклад, свідчить процес напрацювання і обговорення на експертному та громадському рівнях нової редакції закону «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Зазначимо, що зараз у Російській Федерації відбувається реформування Російської академії наук, яка викликала шквал критики та невдоволення зі сторони наукового співтовариства і громадськості. Відповідний законопроект Уряд РФ уже вніс на розгляд Держдуми РФ.

 

версія для друку