українська російська англійська
Рятувальники готові забезпечити оперативне реагування на пожежі у Чорнобильській зоні
02.07.2013 | 14:35
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

Міжвідомчий оперативний штаб з питань координації дій центральних та місцевих органів виконавчої влади перевірив готовність Чорнобильської зони відчуження до пожежонебезпечного періоду. Виїзне засідання штабу під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула відбулося 2 липня у Чорнобилі.

«Наразі здійснюється постійний моніторинг пожежної обстановки та оперативне реагування на загрози, зокрема у пожежонебезпечних природних екосистемах – лісах, торфовищах, сільській місцевості. Ситуація у Чорнобильській зоні відчуження, де проживає 200 людей та куди приїжджає на роботу ще 6000 працівників підприємств, перебуває на особливому контролі Уряду», – сказав Олександр Вілкул.

На території зони відчуження знаходиться близько 5,8 тис. га торфосховищ у районі відселених сіл. Найбільш пожежонебезпечними категоріями земель зони відчуження є перелоги (60-90 %) та ліси. За словами Віце-прем’єр-міністра, завдяки превентивним діям у 2013 р. кількість лісових пожеж на території зони відчуження скоротилася на 27%, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, а площа осередків пожеж також зменшилася більше, ніж удвічі.

Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських підкреслив, що у пожежонебезпечний період сили і засоби рятувальників будуть діяти за відпрацьованим, найбільш ефективним алгоритмом. Цей алгоритм полягає у запобіганні та попередженні прогнозованої надзвичайної ситуації, коли на території можливого її виникнення концентруються рятувальні підрозділи. За рахунок цього під час ліквідації надзвичайної ситуації суттєво скорочується час їхнього прибуття, а також оперативність і якість реагування.

За словами Михайла Болотських, вказаний алгоритм водночас забезпечує тренувальну мету і відсутність соціальної напруги серед населення. «На сьогодні підрозділи ДСНС України відпрацювали взаємодію щодо ліквідації надзвичайних ситуацій у пожежонебезпечний період і з підрозділами Чорнобильської зони відчуження. Чітко і однозначно запевняю, що рятувальники готові забезпечити оперативне реагування на надзвичайні ситуації», – підкреслив Голова ДСНС.

Під час засідання начальник головного управління ДСНС України у Київській області Володимир Муха повідомив, що у межах зони відчуження працює 680 рятувальників і пожежників, задіяні 55 одиниць спецтехніки.

Крім того, під час засідання штаб доручив адміністрації зони відчуження продовжити прокладання протипожежних просік у лісових масивах, регулярно проводити розчистку чагарників, просік та доріг від захаращеності, забезпечити створення запасу паливно-мастильних матеріалів для техніки, що залучатиметься до ліквідації можливих пожеж. Також адміністрація повинна забезпечити повітряне патрулювання території зони відчуження.

 

 

версія для друку