українська російська англійська
Держслужба інтелектуальної власності спільно з ВОІВ розробляє Національну стратегію
02.07.2013 | 16:10
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

З 24 по 28 червня 2013 року в Державній службі інтелектуальної власності України з робочим візитом перебував європейський експерт Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) Рональд Марчант. Під час візиту були обговорені питання розробки та імплементації Національної стратегії інтелектуальної власності України.

У рамках візиту відбулася зустріч експерта Рональда Марчанта з Головою Державної служби інтелектуальної власності України Миколою Ковінею. Учасники перемовин окреслили майбутні необхідні кроки на шляху до успішної реалізації проекту розробки стратегії.

«Наразі Державною службою спільно з ВОІВ ініціюється розробка проекту Національної стратегії розвитку інтелектуальної власності, що передбачатиме структурований та плановий підхід для досягнення максимальної вигоди від інноваційної і творчої діяльності громадян, залучення внутрішніх інвестицій та використання результатів досліджень науково-дослідних і освітніх установ у промисловому секторі. Першим кроком у цьому процесі є візит експерта ВОІВ Рональда Марчанта», - зазначив Микола Ковіня.

Мета стратегії розвитку інтелектуальної власності полягає у врахуванні потреб усіх зацікавлених сторін, забезпеченні найбільш сприятливих умов для розвитку творчої, новаторської галузей і бізнес-співтовариства, а також у роботі над тим, щоб громадяни глибше усвідомлювали роль ІВ у процесі створення матеріальних цінностей.

Рональд Марчант підготував цикл лекцій з вищезазначених питань загальноознайомчого характеру для фахівців державної системи правової охорони ІВ, представників центральних органів виконавчої влади, громадськості та ЗМІ. Виступаючи перед аудиторією, Рональд Марчант окреслив завдання стратегії, специфіку її розробки та механізми імплементації, а також зупинився на оцінці потреб та поточній ситуації у сфері ІВ.

Говорячи про переваги нашої держави в напрямі ефективного розвитку сфери ІВ, він відзначив такі фактори успіху України: висока якість освіти та великі масштаби ринку. Як зазначив експерт, сьогодні держава повинна головну увагу надати підтримці новаторів, а не зупинитися на ролі регулятора сфери ІВ.

Відповідаючи на запитання аудиторії, Рональд Марчант зазначив, що в ідеалі, на його думку, держава повинна мати єдину п'ятирічну стратегію інноваційного розвитку, в якій як додаткова може бути стратегія ІВ. Серед країн східноєвропейського регіону з уже розроблених найефективнішими експерт вважає національні стратегії ІВ Македонії, Чорногорії та Молдови.

версія для друку