українська російська англійська
Мін‘юст провів аналіз підприємств-банкрутів
02.07.2013 | 15:53
Прес-служба Міністерства юстиції

Міністерство юстиції провело аналіз стану справ на підприємствах України, які перебувають у банкрутстві. Про це йшлося 2 липня в Мін‘юсті під час наради Міністра юстиції Олександра Лавриновича з керівниками територіальних органів з питань банкрутства.

За словами Міністра юстиції, метою ініційованого Мін‘юстом аналізу було виявлення тих підприємств, які за своїми економічними показниками та наявними активами здатні відновити платоспроможність та погасити заборгованість перед кредиторами. А також – виокремлення тих підприємств, які не мають ніяких перспектив погасити заборгованість і тому провадження у таких справах має наслідком виключно затягування процедури банкрутства та накопичення боргів.

При цьому, Олександр Лавринович наголосив, що наявна у Мін‘юсту інформація свідчить про те, що переважна більшість підприємств, які роками перебувають в стадіях розпорядження майном чи санації, не має ніяких потенційних можливостей для відновлення платоспроможності.

Як зазначалося під час наради, на сьогодні в Україні нараховується 8811 підприємств, що перебувають у процедурі банкрутства. З них – 438 підприємств – це державні або підприємства, у статутному фонді яких державі належать більше 25%. Решта – це підприємства приватного сектору економіки, у тому числі – фізичні особи підприємці.

Як засвідчив проведений аналіз, в державному секторі основна кількість банкрутів відноситься до таких галузей як: сільське господарство, добувна, переробна промисловості, сфера торгівлі, транспорт, складське господарство, поштова та кур‘єрська діяльність, операції з нерухомим майном, професійна, наукова, технічна діяльність, освіта, охорона здоров‘я.

У приватному секторі основна кількість банкрутів відноситься до таких галузей економіки як: сільське господарство, добувна, переробна промисловості, постачання електроенергії, пари та кондиційованого повітря, водопостачання, будівництво, сфера торгівлі, транспорт, складське господарство, поштова та кур‘єрська діяльність, тимчасове розміщення та організація харчування, фінансова та страхова діяльність, операції з нерухомим майном, професійна, наукова та технічна діяльність, діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування, освіта, охорона здоров‘я, мистецтво, спорт, розваги та відпочинок тощо.

При цьому, в державному секторі за загальною процедурою ліквідовується 84% банкрутів, 7% - припадає на випадки банкрутства боржника, що ліквідується власником, 6% - банкрутство відсутнього боржника, 3% - санація боржника його керівником.

Підприємства-банкрути приватного сектору економіки: понад 38% - це банкрутство відсутнього боржника, 37% - загальна процедура банкрутства, майже 12% - банкрутство фізичних осіб – підприємців, 11% - банкрутство боржника, що ліквідовується власником, понад 1,5% - санація боржника його керівником.

Проведений аналіз також засвідчив, що після набрання чинності 19 січня 2013 року нової редакції «Про відновлення платоспроможності боржника та визнання його банкрутом»,  яка суттєво змінила як процедури, що застосовуються до підприємств-боржників, так і статус, коло повноважень, відповідальність арбітражного керуючого та державного органу з питань банкрутства, в країні суттєво скоротилася кількість підприємств, що перебувають під процедурою банкрутства. Зокрема, протягом квітня-червня поточного року кількість справ про банкрутство підприємств скоротилася майже на 8% - з 9549 до 8811.

За словами Міністра юстиції, надалі аналіз підприємств-банкрутів стане постійним.

версія для друку