українська російська англійська
На Дніпропетровщині вже зібрано 33% ранніх зернових культур
02.07.2013 | 18:30
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОДА

Тиждень тому на Дніпропетровщині розпочалося повномасштабне збирання ранніх зернових культур. За цей час було скошено понад 277 тис. га – виконано 33% від загального об’єму робіт. Урожайність порівняно з минулим роком зросла більш ніж удвічі. Все це дало змогу аграріям регіону намолотити вже близько 806 тонн зерна. Про це повідомили у департаменті агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Дніпропетровської облдержадміністрації.

 «Україна – аграрна держава, тому розвиток сільського господарства є стратегічним завданням для всієї країни. Зокрема, це стосується  Дніпропетровщини, де для розвитку цієї галузі створюються максимально сприятливі умови. Так, для того, щоб надважливий етап у функціонуванні агропромислового комплексу – жнива, був проведений якісно, область 100% забезпечена необхідними матеріально-технічними ресурсами, - зазначив голова облдержадміністрації Дмитро Колєсніков.

Загалом у цьогорічній кампанії зі збирання врожаю задіяні понад 3 тис. комбайнів, більше 19 тисяч одиниць тракторів, близько 4 тис. автомобілів, понад 200 сушарок та майже 1400 жниварок. Також область на 100% забезпечена пальним.

«Збір врожаю проходить якісно та з дотриманням належних темпів покосів, - сказав директор департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Дніпропетровської облдержадміністрації Вадим Удовицький. - Наразі на Дніпропетровщині скошено вже понад 277 тис. га ранніх зернових. Цьогорічна урожайність з зібраних площ вдвічі більша, ніж у минулому році. У 2012 році вона складала 12,6 ц/га, у 2013 – 29,2 ц/га».

Вадим Удовицький додав, що це дає можливість з оптимізмом планувати майбутній врожай, який дозволить повністю забезпечити продовольчу безпеку мешканців області на наступний рік.

За сприятливої погоди до кінця тижня аграрії області планують досягти показника в 1 млн. тонн.

 

версія для друку