українська російська англійська
Мінсоцполітики: За півроку ПФУ перевиконав план надходжень на 1,4 млрд. грн.
02.07.2013 | 18:50
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

За шість місяців цього року Пенсійний фонд України перевиконав план власних надходжень на 1,7%. Про це повідомив директор департаменту пенсійного забезпечення та соціального захисту інвалідів Міністерства соціальної політики України Микола Шамбір. За його словами, з початку року сума надходжень до ПФУ склала 81,1 млрд. грн.

«Надходження власних коштів ПФУ за шість місяців 2013 року склали 81,1 млрд. Це 101,7% від плану, тобто перевиконання склало 1,4 млрд. грн. Якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року, то надходження зросли на 5,2 млрд. грн., або на 6,9%», - сказав він.

Микола Шамбір відзначив, що позитивна динаміка надходжень коштів до Пенсійного фонду сприяла повній та своєчасній виплаті пенсій всім 13,6 млн. пенсіонерів. Крім того, це дозволило погасити позики Держказначейства за цей та частково за попередній рік.

«Перевиконання плану надходжень ПФУ дозволило погасити надані цьогоріч позики з єдиного казначейського рахунку на покриття тимчасових касових розривів Фонду, пов’язаних з виплатою пенсій. Також на 436 млн. грн. було зменшено неповернуті суми позик за попередній рік», - сказав він.

Загалом, за словами Миколи Шамбіра, сума видатків на пенсійні виплати та інші заплановані витрати за шість місяців склала 124,5 млрд. грн. Це на 11,5 млрд. грн., або на 11% більше, ніж за перші шість місяців 2012 року.

Нагадаємо, раніше Міністр соціальної політики України Наталія Королевська заявляла, що кошти від перевиконання плану власних надходжень ПФУ стануть додатковим ресурсом для модернізації пенсійної системи, зокрема, осучаснення пенсійних виплат та запровадження другого рівня накопичувальної пенсійної системи.

версія для друку