українська російська англійська
Микола Азаров: Питання проведення жнив перебуває на постійному контролі Уряду
03.07.2013 | 11:34
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр Микола Азаров на засіданні Уряду 3 липня доручив Міністру аграрної політики та продовольства і Міністру інфраструктури організувати ефективну роботу міжвідомчого штабу з питань координації зернозбиральних робіт.

«Звертаю увагу Міністра аграрної політики та продовольства Миколи Присяжнюка і Міністра інфраструктури Володимира Козака, що координація роботи повинна бути щоденною і практично цілодобовою весь час, поки йде збирання врожаю. Організуйте ефективну роботу міжвідомчого штабу з питань координації збиральних робіт. Контролюйте роботу відповідних штабів у регіонах», - сказав Глава Уряду.

Він підкреслив, що питання проведення жнив знаходиться на постійному контролі Уряду.

Микола Азаров наголосив, що у зв’язку із зростанням врожайності (майже 24 центнера з гектара) зростають вимоги до оперативності та координованості дій на всьому ланцюгу: поле-транспорт-елеватор.

Глава Уряду зазначив, що за останні роки напрацьовано ефективні схеми роботи збиральної техніки, автотранспорту, залізничного і водного транспорту. На ринку склався стабільний попит на послуги мобільних збирально-транспортних загонів, які оперативно пересуваються з Півдня на Північ, зі Сходу на Полісся. За його словами, на сьогодні додатково залучено 3396 комбайнів, зокрема найбільше у Одеській області – 1042 та Миколаївській області – 572.

Микола Азаров наголосив на необхідності грамотного врахування цього року позитивного  досвіду залучення до збирання зернових автотранспорту різних форм власності. «Поточного року, очевидно, що знадобиться більше зерновозів, що елеватори, в першу чергу розраховані на експорт, будуть працювати у вкрай напруженому режимі. Все це треба розрахувати і синхронізувати», - зауважив він.

Водночас Прем’єр-міністр підкреслив, що збирання врожаю, його транспортування і збереження, чітка, планомірна робота залізничного, водного транспорту, елеваторів і зерносховищ – це питання державного значення.

 

версія для друку