українська російська англійська
Микола Азаров доручив активізувати роботу щодо зрошування земель на Півдні України
03.07.2013 | 11:44
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем’єр-міністр Микола Азаров на засіданні Уряду 3 липня 2013 року доручив Міністерству аграрної політики та продовольства і Міністерству фінансів максимально прискорити роботу з реалізації Плану заходів щодо розширення площ зрошення та забезпечення ефективного використання зрошуваних земель у Південному регіоні України на період 2013-2017 років.

Глава Уряду повідомив, що для його реалізації у поточному і наступному роках держава планує залучили близько 2 мільярдів гривень.

«Це дало б змогу збільшити виробництво сільгосппродукції у Херсонській, Миколаївській областях та Криму майже на 27 мільярдів гривень. Вимагаю від Мінагрополітики та Міністерства фінансів максимально прискорити роботу в цьому напрямку», - сказав Микола Азаров.

Він підкреслив, що у зв’язку з тенденцією зростання середньої температури влітку більш ризикованим стає зернове виробництво на Південному Сході України.

Микола Азаров повідомив, що поточного року спека привела до зниження врожайності у Криму, Херсонській – менше 14 центнерів з гектара - а також у Луганській областях. Тут восени довелося сіяти у сухий ґрунт, а навесні протягом 60 діб не було продуктивних опадів.

«Це ризик, який вимагає сучасної агротехнічної відповіді. Південно-східним регіонам треба приділити окрему увагу. Потрібен довготерміновий проект стабілізації врожайності в умовах, які складаються. А це і зрошення, і селекційна робота із посухостійкими сортами, і захист ґрунтів від ерозії та зневоднення. З іншого боку, за оцінками фахівців, більш тепла погода дозволяє нашим аграріям збирати на Півдні по кілька врожаїв - наприклад, овочів. Але для цього ми повинні відновлювати площі зрошуваних земель», - наголосив Прем’єр-міністр.

версія для друку