українська російська англійська
Е.Ставицький: Завдяки "реверсним" проектам Україна повністю диверсифікує постачання газу
03.07.2013 | 12:55
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

За останній рік Україна суттєво просунулася у сфері реалізації проектів реверсного постачання природного газу. Про це заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький на брифінгу в Кабінеті Міністрів України 3 липня.

«Для набуття реальних механізмів зниження впливу міжнародних природних монополій у сфері забезпечення газом, саме країни Європи розглядаються, як потенційні партнери постачання реверсного газу в Україну. Переконаний, здійснення поставок газу в прямому і реверсному напрямку стане кроком уперед у зміцненні енергетичної безпеки нашої держави. За останній рік Україна суттєво просунулася у реалізації цих проектів. В цілому реверсні поставки у 2013 році повинні скласти близько 10% від загального імпорту газу в Україну», - сказав він.

Едуард Ставицький поінформував, що кількість країн ЄСпартнерів НАК «Нафтогаз України» за реверсним напрямом поставок в найближчій перспективі може збільшитися. «Крім Словаччини, Польщі та Угорщини розглядаються подібні операції з території Румунії. Питання дуже серйозне, отже вивчається не тільки економіка, а досліджуються технічні, технологічні можливості нашої газотранспортної системи», - повідомив він.

При цьому Міністр енергетики відзначив – словацький напрямок є дуже перспективним: «Цій країні приділяється особлива увага, тому що з її території можливі найбільші обсяги постачання». «Як тільки ми вирішимо це питання – стане зрозуміло, що ми стоїмо на шляху створення хабу на території України. ПАТ «Укртрансгаз» запропонувало словацькій сторонікомпанії Eustreamвикористовувати один з чотирьох існуючих газопроводів для транспортування газу в Україну. Очікується, що ухвалення цієї угоди дасть можливість реверсних поставок в Україну в обсязі приблизно 20 млрд куб.м газу на рік. При цьому, обсяги газу можуть бути заміряні на території України», - наголосив він.

Міністр енергетики та вугільної промисловості поінформував також, що підписання відповідних угод з оператором ГТС Угорщини FGSZ LTD та польською «Газ-Систем» забезпечило ПАТ «Укртрансгаз» технічну можливість прийому газу із цих країн. Зокрема, прокачування газу з боку Угорщини на сьогодні становить більш ніж 5 млн куб.м на добу, а з 1 серпня обсяги прокачки очікуються на рівні приблизно 10-15 млн куб.м на добу, що складе на рік приблизно 5 млрд куб.м газу. З боку Польщі обсяги прокачки становлять приблизно 5 млн куб.м газу на добу - це приблизно буде складати 1,8 млрд куб.м на рік.

Також ведуться переговори з румунською «СНТГН Трансгаз» щодо можливості подачі газу з цієї країни. З компанією підписано меморандум про намір прийому газу з боку станції Теково в обсязі близько 5 млн куб.м газу на добу.

«Відкривши третій та четвертий маршрути зі Словаччини та Румунії, ми можемо повністю диверсифікувати постачання газу в Україну. Переконаний, проект реверсного постачання газу є надзвичайно перспективним, і ми його реалізуємо», - наголосив Міністр енергетики та вугільної промисловості.

 

версія для друку