українська російська англійська
Е.Ставицький: Наявність реверсних маршрутів постачання газу дозволить вийти на справедливу ціну
03.07.2013 | 14:26
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Наявність реверсних маршрутів дозволить Україні вийти на справедливу ціну на імпортований газ. Таке переконання висловив Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький на брифінгу в Кабінеті Міністрів України 3 липня.

«Я вважаю, що ми, завдяки нашій плідній співпраці з країнами ЄС в реверсному постачанні, вийдемо на справедливу ціну, про яку ми і говоримо останні півроку. І я вважаю, що це підштовхне до того, щоб ми уже остаточно домовилися і вивели формулу справедливої ціни, яка має бути. Тому що ми є членами одного великого газового ринку Європи», - наголосив він.

Едуард Ставицький нагадав, що Україна є учасником Другого енергетичного пакету ЄС і розглядає питання про приєднання до Третього енергопакету. «Ви знаєте, як проти цього виступають природні монополії, які видобувають природній газ. Але я упевнений, що щонайменше уже в цьому і наступному році наступає рік споживача, а не видобувача. І тому я вважаю, що спільними діями з країнами ЄС ми вийдемо на те, що формування ціни буде справедливим. Ви знаєте, що компанія RWE на тому тижні виграла суд, який повністю підкреслює ті дії, які робить зараз Європа по відношенню до природних монополій. А саме – це вихід на справедливу ціну такого енергоресурсу, як природній газ», - наголосив він.

Міністр енергетики та вугільної промисловості повідомив, що нині Україна купує газ у на спотових ринках у Європі за 340-370 доларів за 1 тис. куб. м, тоді як ціна імпортованого з Росії у 3 кв. 2013 р. - 400 доларів за 1 тис. куб. м. Водночас, наголосив він, Україна не має наміру остаточно відмовитися від російського газу: «Безумовно, це не так. Тому що наші російські колеги є нашими стратегічними партнерами».

 

версія для друку