українська російська англійська
Андрія Сєдова призначено Національним координатором від України з питань реалізації Стамбульського плану дій по боротьбі з корупцією
03.07.2013 | 16:00
Прес-служба Міністерства юстиції

Заступника Міністра юстиції Андрія Сєдова призначено Національним координатором з питань реалізації Стамбульського плану дій по боротьбі з корупцією. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, посилаючись на відповідне рішення, яке було ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів 3 липня.

За словами Міністра юстиції, потреба у призначенні нового Національного координатора від України виникла у зв’язку із кадровими змінами, що відбулися в Міністерстві юстиції. Зокрема, у зв‘язку з призначенням попереднього Національного координатора  Дмитра Ворони Головою Державної реєстраційної служби України. 

Як відомо, Стамбульський план дій по боротьбі з корупцією Антикорупційної мережі для Східної Європи та Центральної Азії Організації економічного співробітництва та розвитку є міжурядовою угодою, що була схвалена представниками урядових делегацій Вірменії, Азербайджану, Грузії, Російської Федерації, Таджикистану та України під час п’ятої щорічної зустрічі згаданої мережі 10 вересня 2003 року у місті Стамбулі.

Зазначений документ передбачає здійснення сторонами низки заходів щодо запобігання та протидії корупції. Основними принципами Плану дій є розвиток ефективної і прозорої системи державної служби, посилення боротьби з хабарництвом та забезпечення чесності в бізнесі, підтримка активної участі громадськості в реформах.

Механізм реалізації Плану дій передбачає надання відповідних рекомендацій країнам-учасницям та здійснення експертного моніторингу їх виконання.

Планом дій з метою належної його реалізації також передбачено визначення урядами країн-учасниць національних координаторів, які представлятимуть країну в міжнародних контактах, пов’язаних із виконанням Плану дій.

версія для друку