українська російська англійська
Архівні заповіти, посвідчені посадовими особами місцевого самоврядування, будуть внесені до Спадкового реєстру
03.07.2013 | 17:30
Прес-служба Міністерства юстиції

Заповіти, що були посвідчені у населених пунктах, де немає нотаріусів, посадовими особами місцевого самоврядування та передані на зберігання в архіви, будуть внесені до Спадкового реєстру. Відповідну урядову постанову, яку розробило Міністерство юстиції, було ухвалено 3 липня на засіданні Кабінету Міністрів. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович після закінчення засідання.

Міністр нагадав, що Спадковий реєстр є електронною базою даних, яка містить відомості про посвідчені, складені, прийняті на зберігання заповіти і спадкові договори, заведені спадкові справи та видані свідоцтва про право на спадщину. Держателем Спадкового реєстру є Міністерство юстиції.

Нотаріус при видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом перевіряє, зокрема, наявність заповіту у Спадковому реєстрі.

Проте, на сьогодні склалася ситуація, що Спадковий реєстр не містить об’єктивної інформації про заповіти, що посвідчені посадовими особами місцевого самоврядування у населених пунктах, де немає нотаріусів, і які були передані на постійне зберігання в архівні установи.

У зв‘язку з цим Кабінет Міністрів дав доручення Державній архівній службі України забезпечити реєстрацію в Спадковому реєстрі указаних заповітів. Такі заповіти підлягатимуть безоплатній державній реєстрації у Спадковому реєстрі.

Як відомо, Україна приєднається до єдиної системи обліку заповітів та спадкових договорів, що діє в державах – учасницях Конвенції про запровадження системи реєстрації заповітів. Внаслідок приєднання до Конвенції в Україні було запроваджено державну реєстрацію заповітів і спадкових договорів у спеціальному Спадковому реєстрі.

 

версія для друку