українська російська англійська
Представники Комісії ядерного регулювання США та ДІЯРУ відвідали Хмельницьку АЕС
03.07.2013 | 17:26
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Питання підвищення безпеки АЕС з працюючими енергоблоками і тими, що тільки мають з’явитися на промислових майданчиках, стало темою розмови в ході ознайомлювального візиту представників Комісії ядерного регулювання США, посольства США та Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) на Хмельницьку АЕС.

Зустрівшись з гостями, генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко розповів, чим живе колектив сьогодні, яких показників вдалося досягти в поточному році та з початку експлуатації, які заходи реалізуються на обох енергоблоках задля їх безпечної роботи. Торкнувся історії спорудження станції, яка вже вдруге переживає моменти тривалого гальмування у будівництві нових потужностей.

Україна і надалі розвиватиме атомну енергетику, неухильно дотримуючись світових стандартів безпеки як під час експлуатації вже діючих енергоблоків, так і в ході будівництва нових. На цьому акцентували увагу гостей і генеральний директор станції Микола Панащенко, і голова Державної інспекції ядерного регулювання України Олена Миколайчук.

Відповідаючи на запитання учасників ознайомлювального візиту, Микола Панащенко детально пояснив, у чому полягають додаткові вимоги з підвищення безпеки енергоблоків, чому Україна має потребу в будівництві нових ядерних енергоблоків, що передбачено Стратегією розвитку паливно-енергетичного комплексу тощо.

Довідка. Хмельницька АЕС (ХАЕС) – розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. У складі Хмельницької АЕС працює два енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт (підключені у 1987 і 2004 роках). Основне призначення станції – покриття дефіциту електричних потужностей в Західному регіоні України.

Перевірки та експертизи, проведені державними і незалежними міжнародними експертами МАГАТЕ, Рискаудит, TACIS, ВАО АЕС, підтверджують високий рівень безпеки енергоблоків ХАЕС.

Одним із головних напрямків діяльності Хмельницької АЕС є добудова 3-го та 4-го енергоблоків.

 

версія для друку