українська російська англійська
На Хмельницькій АЕС відкрився офіс ВАО АЕС
03.07.2013 | 17:34
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

На Хмельницькій АЕС 3 липня відкрився офіс представництва Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС). Це вже третій майданчик в Україні, де відкрито представництво Асоціації.

Ідея створення представництв ВАО АЕС саме на майданчиках атомних станцій виникла після аварії на АЕС «Фукусіма-1» в Японії. Відповідно до угоди між ДП НАЕК «Енергоатом» і керівництвом ВАО АЕС-МЦ, офіси будуть відкриті на всіх українських атомних електростанціях.

На відкритті офісу генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко зазначив, що Хмельницька АЕС завжди дотримувалась принципів відкритості і така політика дозволяє їй отримувати уроки і користь з досвіду своїх колег для досягнення кінцевої мети - підвищення безпеки АЕС.

«Створення представництва пов'язане з необхідністю більш детального моніторингу експлуатаційного стану АЕС та підвищення координації дій між ВП ХАЕС та ВАО АЕС. Ми намагатимемось максимально сприяти розвитку співробітництва на шляху прагнення до досконалості серед членів Асоціації шляхом обміну інформацією», – зазначив керівник офісу на ХАЕС Андрій Підопригора.

Довідка.

Всесвітню Асоціацію операторів АЕС засновано в травні 1989 року організаціями, що експлуатують атомні станції. Членство в ній дозволяє, враховуючи у своїй практиці досвід інших АЕС, досягти високих результатів і підвищити надійність експлуатації енергоблоків. Члени Асоціації входять до чотирьох регіональних центрів. Московський центр об'єднує атомні станції 14-ти країн, у яких встановлено реактори радянської, російської конструкції.

 

версія для друку