українська російська англійська
Микола Азаров: Україна позитивно оцінює темпи торгово-економічного співробітництва зі Швейцарією
03.07.2013 | 18:31
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Українська сторона приділяє особливе значення відносинам зі Швейцарською Конфедерацією. Україна позитивно оцінює розвиток політичного діалогу і динаміку торгово-економічного співробітництва. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з Головою Ради Кантонів Парламенту Швейцарської Конфедерації Філіппо Ломбарді.

За словами Миколи Азарова, важливим кроком розвитку торговельного, інвестиційного співробітництва між двома країнами стало набрання чинності Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Європейською асоціацією вільної торгівлі у складі Швейцарії, Норвегії, Ісландії, Ліхтенштейна.

«Ця угода дозволила в першому кварталі поточного року на 45% збільшити наш товарооборот. Це дуже хороші показники», - наголосив Прем’єр-міністр України.

Глава українського Уряду також додав, що Швейцарія є активним інвестором України.

Наша країна також задоволена тим регіональним співробітництвом, яке розвивається між кантонами Швейцарії і українськими областями. Крім того, Україна високо цінує допомогу Швейцарії в рамках реалізації різних проектів технічної допомоги Україні, які спрямовані на такі важливі напрямки як місцеве самоврядування, адміністративні послуги та ін.

«Хочу також передати слова поваги на адресу керівництва Швейцарії, яке забезпечило країні в роки економічної кризи і рецесії можливість розвиватися і зберігати достатні темпи розвитку», - зазначив Микола Азаров.

З точки зору правових відносин Україна зацікавлена в проведенні переговорного процесу щодо перегляду положень діючої двосторонньої конвенції про уникнення подвійного оподаткування у відповідності до рекомендацій Організації економічного співробітництва і розвитку.

У свою чергу Голова Ради Кантонів Парламенту Швейцарської Конфедерації Філіппо Ломбарді зазначив, що економічні відносини України та Швейцарії динамічно розвиваються. «Але наш потенціал набагато вищий. І якщо створити відповідні рамкові умови, то ми отримаємо значно кращий результат», - зазначив він та додав, що потрібно більше використовувати можливості, які дає угода про зону вільної торгівлі між Україною та Європейською асоціацією вільної торгівлі.

 

версія для друку