українська російська англійська
Винесено на громадське обговорення зміни до закону про Національну програму інформатизації
04.07.2013 | 09:10
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України запрошує до громадського обговорення положень проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Національну програму інформатизації».

Дані законодавчі зміни розміщені на веб-сайті Держінформнауки.

Законопроект спрямований на посилення контролю за виконанням проектів інформатизації органів державної влади з боку Генерального державного замовника Національної програми інформатизації.

Документ пропонує визначити деякі терміни та уточнити певні формулювання. Наприклад, законопроект пропонує визначення таких понять як база даних і база знань, електронна демократія, електронна економіка та електронна комерція. Пропонується визначення до понять електронна культура, електронна медицина і освіта. Чітко виписується поняття інформатизації, інформаційної інфраструктури, інформаційної технології, продукту і ресурсу. Йдеться навіть про інформаційний суверенітет держави.

Також проектом пропонується чіткіше окреслити головну мету та основні завдання Національної програми інформатизації, внести зміни в частині впорядкування розроблення та реалізації ІКТ-проектів.

Крім того, пропонується скасувати вимоги щодо щорічної підготовки та внесення до Кабінету Міністрів України програми завдань з інформатизації на наступний бюджетний рік, щорічного затвердження Верховною Радою України завдань Національної програми інформатизації на наступні три роки, а також змін стосовно закріплення та доповнення повноважень Генерального державного замовника Національної програми інформатизації, необхідних для розробки та впровадження заходів щодо реалізації цілісної державної політики у сфері інформатизації.

Прийняття Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про Національну програму інформатизації» забезпечить посилення контролю та координації робіт у сфері інформатизації, підвищить ефективність інформаційної взаємодії органів державної влади в процесі формування проектів Національної програми інформатизації та оперативність прийняття рішень щодо впровадження інноваційних проектів у сфері інформатизації.

Проект законодавчих змін розроблено Держінформнауки на виконання Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2012-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» та вимог Закону України «Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки».

 

 

версія для друку