українська російська англійська
МЕРТ перегляне антидемпінгові заходи щодо імпорту російської селітри
04.07.2013 | 10:25
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ

В Україні будуть переглядатись антидемпінгові заходи щодо імпорту нітрату амонію (аміачної селітри) походженням з Російської Федерації. Фактично таких переглядів проводитиметься два – перший (у зв’язку із закінченням дії заходів) з 28 червня, а другий – з 4 липня.

Необхідність порушення та проведення проміжного перегляду антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну російської аміачної селітри виникла через вимогу декількох українських підприємств: ПАТ "Азот", ПАТ "Рівнеазот", ПрАТ "Сєвєродонецьке об'єднання Азот" і ПАТ "Концерн "Стирол". За результатами аналізу та перевірки інформації, отриманої від експортерів, імпортерів, національного товаровиробника, органів виконавчої влади, буде винесено рішення про подовження, скасування чи зміну антидемпінгових заходів. Про це йшлося на засіданні Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі 2 липня.

Крім того, на засіданні було прийнято ще низку рішень, спрямованих на захист національного товаровиробника від недобросовісного (демпінгового) імпорту продукції.

Так, за результатами проведення проміжного перегляду антидемпінгових заходів, прийнято рішення про встановлення розміру ставки антидемпінгового мита для експортера стрілочних переводів (ТОВ "Муромська стрілочна компанія") на рівні 13,44% (для інших експортерів залишився рівень ставки у 59,4%).

Також з 1 серпня буде тимчасово зупинено дію спеціальних заходів щодо імпорту в Україну окремих марок труб відповідної сертифікації (незалежно від країни походження), згідно з міжнародними стандартами. Цей крок не матиме негативного впливу на діяльність національного товаровиробника.

На вимогу ТОВ "Уніплит", з 8 липня будуть переглядатися антидемпінгові заходи щодо імпорту білоруських деревоволокнистих плит (ДВП). На основі аналізу і перевірки інформації буде прийнято рішення щодо їх продовження або скасування.

версія для друку