українська російська англійська
Олександр Вілкул і Принц Кентійський відкрили пам'ятний знак у вигляді легендарного двигуна АН-2
04.07.2013 | 12:13
Прес-служба Віце-прем’єр-міністра

У рамках спільного українсько-британського військово-історичного проекту Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул та представник британської Королівської родини Принц Майкл Кентійський відкрили пам’ятний знак на честь візиту до України британського Клубу любителів старовинної авіації «Air Squadron». Це перший візит Клубу до України за майже 50-років його існування.

«Історія авіації – це частина історії нашої країни, якою ми пишаємось. Український Ан-2 – єдиний у світі літак, виробництво якого триває більше 60 років. Сьогодні його серце – двигун – стане символом дружби та спільних українсько-британських цінностей у збереженні та популяризації історії світової авіації», - сказав Олександр Вілкул.

В урочистому заході у Державному музеї авіації в Києві також взяли участь президент Клубу любителів старовинної авіації «Air Squadron», директор компаній Big Yellow Group та Mint Partners Limited Тім Кларк та інші члени британської делегації. До її складу входять впливові політики та бізнесмени Великої Британії на чолі з Принцом Кентійським, які прибули до України на 24-х раритетних літаках часів Першої та Другої світової війни.

Встановлений на території Державного музею авіації пам’ятний знак – це двигун одного із перших літаків модельного ряду Ан-2. Наразі в Україні експлуатується 134 такі авіамашини, переважно в сільськогосподарській авіації.

Результатом спільного українсько-британського проекту є встановлення пам’ятників не тільки на території України, але й на території Великої Британії. Зокрема, в 2015 році в Лондоні буде встановлений пам'ятник медсестрі Марі Сіколь, яка надавала медичну допомогу пораненим солдатам обох сторін під час Кримської війни 1853-1856 років.

«Уряд підтримає приїзд в Україну у вересні цього року британського скульптора Мартіна Дженнінгса, який працює над створенням цього пам’ятника. Скульптор відвідає Кримський півострів, зокрема територію, на якій знаходилася лікарня Марі Сіколь», - сказав Олександр Вілкул.

Він також привітав Принца Майкла Кентійського з днем народження, який відзначається 4 липня, та побажав високоповажному британському гостю міцного здоров’я та нових перельотів.

Учасники Клубу літатимуть в українському небі до 10 липня. Зокрема, спільно з українськими пілотами проведуть вильоти на аеродромах «Київ» (Жуляни) та «Бельбек» (Севастополь). Також у Криму під час масштабної військово-історичної реконструкції бою Кримської війни 1853-1856 років на Федюхіних висотах міста Балаклава відбудеться політ літаків Клубу над полем бою.

Довідково

Клуб любителів старовинної авіації «Air Squadron» засновано в 1966 році групою ентузіастів, які мали спільну зацікавленість у польотах на легких літаках, створених у період до Другої світової війни та в перші повоєнні роки.

Засновниками Клубу стали впливові особистості Великої Британії – Високоповажний Х.Астор (Hugh Astor), Сер П.Ваннеск (Peter Vanneck) та Високоповажний Е.Кайзер (Anthony Cayzer). До його складу також входили учасники Другої світової війни.

Згідно зі статутом, Клуб має обмеження і є закритим для загального вступу до нього. Загалом Клуб може нараховувати до 100 членів, які є власниками легких літаків або вертольотів, що мають історичну цінність.

Наразі Клуб перетворився у закритий осередок впливових представників бізнесової та політичної еліти Сполученого Королівства. До складу Клубу входять члени Королівської родини, Парламенту Великобританії, впливові політики, бізнесмени та представники великих благодійних організацій. Серед його членів – впливовий представник Королівської родини Принц Майкл Кентійський, який став ініціатором ідеї перельоту.

Учасники Клубу здійснюють регулярні польоти до інших країн – вони відвідали Польщу, Росію, Йорданію, Пакистан, Марокко, США, Південну Африканську Республіку.

 

 

версія для друку