українська російська англійська
"Південна залізниця" оштрафована за зловживання монопольним становищем
04.07.2013 | 17:20
ПРЕС-СЛУЖБА АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ

Антимонопольний комітет України оштрафував на 250 тис. грн. державне підприємство «Південна залізниця» (м. Харків) за зловживання монопольним (домінуючим) становищем та зобов’язав привести розмір плати за послугу до економічно обґрунтованого рівня, який існував би за умов значної конкуренції на ринку.

За результатами дослідження Антимонопольним комітетом України було виявлено, що ДП «Південна залізниця» встановлювало необґрунтовано завищений розмір плати на послугу з надання пасажирам у користування комплектів постільної білизни (постільних речей) у вагонах поїздів, що ним обслуговуються. Такі дії державного підприємства є порушенням пункту 1 частини другої статті 13 та пункту 2 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

Слід зазначити, що 5 березня 2012 року АМКУ надавав ДП «Південна залізниця» обов’язкові для розгляду рекомендації, відповідно до яких залізниця мала переглянути розмір плати за надання пасажирам у користування комплектів постільної білизни (постільних речей) у вагонах поїздів, однак у визначений Комітетом термін порушення не було припинено.

версія для друку