українська російська англійська
Г.Темник: Розвиток відносини з Киргизькою Республікою для України - один з найважливіших напрямків в Середній Азії
04.07.2013 | 17:50
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

В Києві розпочало свою роботу третє засідання Спільної міжурядової українсько-киргизької комісії з питань співробітництва

Голова української частини Комісії, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник привітав киргизьких колег від імені Уряду України та висловив впевненість, що сьогоднішня зустріч сприятиме зміцненню українсько-киргизьких торговельно-економічних відносин.

«Ми повинні домогтися стабільного зростання товарообігу між нашими країнами, удосконалити договірно-правову базу. Поглиблення двостороннього співробітництва є одним з головних завдань Комісії», - сказав Геннадій Темник.

За словами Геннадія Темника, Голови української частини Комісії, накопичилося чимало важливих питань співробітництва у торговельно-економічній сфері, сферах сільського господарства, транспорту та охорони здоров'я. Вимагають розгляду і прийняття спільних рішень питання співпраці в галузі культури, енергетики, підприємництва та освіти.

«Особливий акцент на подальшій роботі слід зосередити на співпраці між діловими колами наших країн, що дозволить істотно збільшити обсяги двостороннього товарообігу. Українсько-киргизька ділова рада є хорошою платформою для здійснення цього завдання», - додав Геннадій Темник.

Він поінформував киргизьку сторону, що у 2013 році Уряд України продовжує вирішувати завдання щодо посилення економічного зростання та створення на цій основі платформи для проведення невідкладних економічних реформ.

«Одним з пріоритетних завдань Уряду є розвиток інвестиційної діяльності, створення вільного доступу до всіх сегментів ринку. Президентською Програмою економічних реформ на 2010 - 2014 роки визначені основні напрямки розвитку та підтримки підприємництва, зокрема, в дозвільній системі, сфері ліцензування та установі організаційно-нової системи обслуговування за принципом «єдиного вікна», - зазначив Міністр. Він додав, що велика увага приділяється поліпшенню ділового клімату в Україні. При Кабінеті Міністрів України створено Раду інвесторів і Раду підприємців для реального врахування пропозицій і рекомендацій, від підприємницьких кіл та бізнес-середовища в цілому.

«Виходячи з економічних інтересів України, розвиток відносини з Киргизькою Республікою ми розглядаємо як один з найважливіших напрямків зовнішньоекономічної політики в регіоні Середньої Азії», - наголосив Геннадій Темник.

Міністр констатував, що на сьогодні досягнутий рівень двосторонньої торгівлі не відповідає економічному потенціалу обох країн, зазначивши, що структуру експортно-імпортних операцій між Україною і Киргизстаном необхідно розширювати за рахунок зростання як обсягів киргизького імпорту, так і розширення номенклатури експорту товарів українського походження з високим ступенем переробки в Киргизстані.

Актуальним Міністр назвав питання вдосконалення правової та організаційної бази для підвищення дієздатності механізмів забезпечення сприятливого інвестиційного клімату й формування основи збереження та підвищення конкурентоспроможності вітчизняної економіки.

У свою чергу Голова киргизької частини Комісії, Міністр економіки Киргизької Республіки Темір Сарієв відзначив позитивну динаміку розвитку торгівельно-економічної співпраці між обома країнами. Він висловив переконання, що з кожним роком експортно-імпортні показники зростатимуть. Також він поінформував про зацікавленість Киргизької Республіки в залученні українського бізнесу до реалізації крупних інфраструктурних проектів та проектів в галузях сільського господарства і туризму.

версія для друку