українська російська англійська
Уряд запропонував Президенту призначити дворічні державні стипендії 76 науковцям
05.07.2013 | 10:00
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Кабінет Міністрів України схвалив проект Указу Президента «Про призначення державних стипендій видатним діячам науки». Відповідне рішення було прийнято 3 липня 2013 року на засіданні Уряду.

Доповідаючи це питання на засіданні Уряду Голова Держінформнауки Володимир Семиноженко наголосив, що кандидатури на призначення стипендій розглянула Комісія Держаінформнауки за погодженням з міністерствами, відомствами, президіями Національної академії наук України та національних галузевих академій наук. За результатами конкурсного відбору було запропоновано надати державні стипендії 76 науковцям терміном на два роки.

Як наголосив Голова Держінформнауки, призначення державних стипендій дозволить посилити державну підтримку, стимулювати творчу працю діячів науки, відзначити їх с особисті досягнення.

За інформацією Володимира Семиноженка, на даний час державні стипендії призначені 108 науковцям, із яких 24 діячі науки отримують дворічні стипендії.

Довідково

Державна стипендія призначається на два роки. Виплата проводиться щомісячно. Середній розмір стипендії для у 2013 році складає 1400 грн. (1,5 мінімальних доходів для осіб, які втратили працездатність).

Фінансування реалізації цього Указу Президента передбачене в Державному бюджеті України, тому додаткових видатків виконання акта не потребує.

Проект Указу розроблений Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації відповідно до Указу Президента України від 10 вересня 2011 року № 906 «Про державні стипендії для видатних діячів науки, освіти, культури і мистецтва, охорони здоров’я, фізичної культури і спорту та інформаційної сфери».

 

версія для друку