українська російська англійська
Мінекономрозвитку та Торгово-промислова палата України підписали Угоду про співробітництво
05.07.2013 | 10:46
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

У ході зустрічі Міністра економічного розвитку і торгівлі України Ігоря Прасолова з президентом Торгово-промислової палати України Геннадієм Чижиковим було підписано Угоду про співробітництво між Мінекономрозвитку та ТПП, що замінить Угоду, укладену сторонами у 2002 році.

Документ, зокрема, передбачає співпрацю Міністерства і ТПП в питаннях підготовки та імплементації договорів про вільну торгівлю України з ЄС та іншими країнами; залучення інвестицій в економіку; усунення технічних бар'єрів у торгівлі; співпраці в рамках СОТ та з питань торговельного захисту; налагодження державно-приватного партнерства; організації в Україні та за її межами виставок, форумів, конференцій, візитів представників ділових кіл і т.д.

Ігор Прасолов вважає, що одним з найважливіших аспектів оновленої Угоди, є положення про створення спільної робочої групи з координації взаємодії між Міністерством та ТПП, яка, на думку Міністра, стане важливою ланкою в процесі розвитку співпраці сторін, а також в реалізації на практиці досягнутих домовленостей.

Також Міністр повідомив про завершення підготовки оновленої Концепції ТПП. Документ переглядає основні функції діяльності Палати, визначає основні напрямки розвитку співробітництва ТПП як з вітчизняними товаровиробниками, так і з центральними органами державної влади.

«Ми хочемо бачити ТПП головним представником інтересів українського бізнесу, а також впливовим посередником у відносинах підприємців з державними органами», - зазначив Ігор Прасолов.

Він упевнений, що активізація взаємодії між Мінекономрозвитку і ТПП сприятиме розвитку державно-приватного партнерства, покращить бізнес-клімат в нашій країні, посилить підтримку вітчизняних виробників і експортерів.

«Маю надію, що наші спільні зусилля, зусилля бізнес-кіл та Уряду, дозволять створити сприятливі умови для розвитку зовнішньоекономічної діяльності в цілому, що в свою чергу створить підґрунтя для підвищення конкурентоздатності вітчизняної продукції на зовнішніх ринках», - говорить Ігор Прасолов.

За його словами, наступним кроком буде розроблення дорожньої карти щодо конкретних заходів, направлених на стимулювання експорту української продукції.

У свою чергу, президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков підкреслив ефективність співпраці з Міністерством, та вважає, що підписання Угоди дозволить її конкретизувати та зробити стосунки більш робочими.

«Ми високо оцінюємо співпрацю з Мінекономрозвитку, як з Міністерством, яке займається дуже важливими питаннями реформування економіки, питаннями підтримки зовнішньоекономічної діяльності», - говорить президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков

Також він повідомив, що в ТПП підтримують реформи Уряду, спрямовані на формування більш сприятливого бізнес-клімату та створення умов для просування української продукції на світові ринки.

 

версія для друку