українська російська англійська
Восени відбудеться засідання українсько-американської ради з проблемних питань торгівлі
05.07.2013 | 11:33
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ

У жовтні 2013 року планується проведення засідання українсько-американської ради, де обговорюватимуться проблемні питання, що хвилюють і українську, і американську сторони. Про це повідомив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов в ході зустрічі з керівником українсько-американської ділової ради Морганом Вільямсом.

«Є питання, які піднімаються американськими компаніями, що дуже хвилюють нас. У рамках роботи українсько-американської ради з торгівлі та інвестицій було створено експертну групу з питань торгівлі, як виконавчий механізм ради. Перше засідання експертної групи було проведено 5 лютого цього року. Ми зацікавлені у продовженні роботи як ради, так і експертної групи. Головою української частини ради є Перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов. Дата чергового засідання буде узгоджуватися. Орієнтуємося приблизно на жовтень 2013 року», - сказав Міністр економічного розвитку і торгівлі України.

Одне з найважливіших питань українсько-американського діалогу - це питання про захист інтелектуальної власності. «Ми працюємо в цьому напрямку дуже серйозно. Робимо кроки, щоб прийти до нормальної цивілізованої ситуації. Зараз підготовлено проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав». І ми сподіваємося незабаром його прийняти», - сказав Ігор Прасолов.

За словами Міністра, зараз доопрацьовуються і готуються до підписання договори з легалізації програмного забезпечення не тільки з Microsoft, але й щодо програмних продуктів інших компаній, буде збільшено штат інспекторів з питань інтелектуальної власності.

Також під час зустрічі Ігор Прасолов і Морган Вільямс обговорили деякі питання, що стосуються перегляду митних тарифів в рамках СОТ, антидемпінгові заходи проти української хімічної продукції, ситуацію в авіаційній сфері.

версія для друку