українська російська англійська
Мінсоцполітики готує законопроект про гендерну рівність
05.07.2013 | 12:16
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

У Мінсоцполітики прагнуть законодавчо забезпечити створення умов для посилення рівних можливостей жінок і чоловіків у політиці, економіці та суспільстві. Про це сказала радник Міністра соціальної політики України Таїсія Кривенко під час виступу на Народній колегії.

«Необхідно законодавчо забезпечити створення умов для посилення рівних можливостей жінок і чоловіків у політиці, економіці та суспільстві. Саме тому за ініціативи Міністра соціальної політики Наталії Королевської підготовлено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів стосовно забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», - відзначила Таїсія Кривенко.

Цим законопроектом, зокрема, передбачається введення 30% квоти представників однієї статі під час формування виборчих списків кандидатів у депутати усіх рівнів: від сільських рад до парламенту. Також для забезпечення представництва жінок на всіх щаблях державної і місцевої влади передбачається дотримання принципів гендерної рівності під час зарахування на державну службу, просування по службі та формування кадрового резерву.

Законопроектом також передбачено забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері бізнесу та працевлаштування шляхом підтримки менш представленої статі. Тобто за умови однакової кваліфікації кандидатів, перевага має віддаватися представнику менш представленої статі.

Учасники Народної колегії підтримали ініціативу Мінсоцполітики щодо забезпечення жінок та чоловіків рівними правами.

«Найближчим часом схвалений громадськістю законопроект буде розміщено на сайті Мінсоцполітики та передано на розгляд Кабінету Міністрів», - заявила радник Міністра соцполітики Таїсія Кривенко.

версія для друку