українська російська англійська
В Україні активізується робота з відбору та реалізації перспективних регіональних проектів
05.07.2013 | 12:05
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Необхідно максимально активізувати роботу в регіонах України з розробки, аналізу та просування перспективних проектів на місцях. Про це йшлося на нараді під керівництвом Міністра економічного розвитку і торгівлі України Ігоря Прасолова, де були присутні представники обласних державних адміністрацій.

«Ми зібралися, щоб проаналізувати результати роботи з розробки проектів, які підтримуються державою. За результатами нинішньої наради буде створена реальна дорожня карта для перспективних проектів, тому що ми розуміємо, що сьогодні без бюджетного фінансування важко починати. Хочу відзначити, що Президент України - прихильник державно-приватного партнерства. І Міністерство докладає зусиль, щоб державні кошти та капітал, залучений інвесторами, спільно працювали на національну економіку», - акцентував Міністр.

Закон України «Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць», який набув чинності з 1 січня нинішнього року - своєчасна і необхідна міра для вирівнювання ситуації в економіці.

Законом регулюються питання державної підтримки в пріоритетних галузях економіки на період з 2013 по 2032 роки.

«Включені питання, у тому числі й фінансової підтримки за рахунок державних та місцевих бюджетів, зменшення ставки оподаткування прибутку суб'єктів господарювання, застосування податкового векселя на суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість, звільнення від ввізного мита», - пояснив Ігор Прасолов.

Головні критерії відбору проектів - самоокупність і створення нових робочих місць. Однак, радник Президента України Валерій Пустовойтенко зазначив, що на місцях дуже рідко відбувається точна і швидка реалізація розпоряджень Центральних органів влади і рішень Президента. Так сталося і з регіональними проектами. Президент вказав на необхідність зробити роботу в цьому напрямку більш ефективною. Як пояснив Валерій Пустовойтенко, необхідно терміново виправляти ситуацію і при цьому звернути увагу на перекіс з кількістю робочих місць, який існує в регіонах.

«Ми з Міністром вже домовилися, що необхідно відібрати реальні та перспективні проекти по два від кожного району і кожного малого міста, а також по одному від обласного центру», - констатував Валерій Пустовойтенко.

Він також акцентував увагу представників регіонів на тому, що реалізація задуманого безпосередньо залежить від тісної взаємодії між Міністерством та регіонами.

 

версія для друку