українська російська англійська
Микола Азаров: Рівень торговельно-економічних відносин не відповідає економічному потенціалу України та Франції
05.07.2013 | 12:34
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Рівень торговельно-економічних відносин не відповідає економічному потенціалу України та Франції. Зараз існують перспективи ці відносини активізувати. Таку думку Прем’єр-міністр України Микола Азаров висловив в інтерв’ю журналу «Le nouvel Economiste» (Франція).

«Я переконаний, що, незважаючи на наслідки кризи у світовій економіці, які чинять негативний вплив на розвиток двосторонньої торгівлі між Україною та Францією, перспективи розвитку двосторонніх економічних відносин можливі», - наголосив Микола Азаров.

За його словами, Україна має багато проектів, які  зацікавлять французьких інвесторів. Крім того, наша держава зараз активно модернізує власну економіку і розвиває свій внутрішній ринок.

Микола Азаров переконаний, що Україна стає привабливим місцем для інвестицій. «Наприклад, у нас уже є клініки, обладнані вище європейського рівня, сучасні сільськогосподарські комплекси, металургійні підприємства, екологічні очисні споруди тощо, які краще оснащені лише тому, що вони були побудовані останнім часом», - зазначив Глава українського Уряду.

Прем’єр-міністр України нагадав, що 18 червня він зустрічався з представниками ділових кіл Франції на форумі, організованому MEDEF International (одне з найбільших об’єднань французьких підприємців). «Ми обговорювали, зокрема, будівництво фармацевтичного підприємства та концесію доріг в Україні, а також інші, не менш цікаві проекти за участю французьких компаній», - сказав Микола Азаров.

У ході зустрічі з MEDEF Глава українського Уряду запросив французьких партнерів представити свої проекти на розгляд Кабінету Міністрів України. «Ми збираємося розробити конкретні механізми підтримки, супроводження, якщо хочете, опікування інвестиційними проектами, які будуть затверджені. У той же час, я підкреслив, що в Україні створено систему суттєвих податкових пільг для інвестицій і що втручання держави у підприємницьку діяльність рішуче обмежено. Така політика буде збережена. Важливим моментом активізації двосторонньої роботи у рамках Спільної міжурядової українсько-французької комісії економічної співпраці з нашими французькими колегами є проведення до кінця року її сьомого засідання», - розповів Микола Азаров про перспективи співпраці.

На думку Прем’єр-міністра України, рівень торговельно-економічних відносин не відповідає економічному потенціалу наших країн. Сьогодні французькі інвестиції в Україну становлять трохи більше 1,7 млрд. доларів США, або 3,2% загального обсягу іноземних інвестицій в економіку України. Понад 70% французьких інвестицій зосереджені у фінансовому, і лише 14% - в промисловому секторі. Ця тенденція поступово змінюється. Торік відбулося збільшення обсягу інвестицій французьких компаній у виробничі сектори економіки.

«Я упевнений, ми зможемо покращити цю ситуацію», - зазначив Микола Азаров.

 

версія для друку