українська російська англійська
М. Азаров: Інтеграційний процес України з ЄС може відбуватися одночасно з розвитком стратегічного партнерства з країнами МС
05.07.2013 | 13:24
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Інтеграційний процес України з Європейським Союзом може і повинен відбуватися одночасно з розвитком стратегічного партнерства з Росією та іншими членами Митного союзу. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров в інтерв’ю французькому виданню «Le nouvel Economiste».

Глава Уряду наголосив, що Україна не знаходиться на перехресті двох альтернативних шляхів щодо співпраці з ЄС та МС, а «має тільки один шлях: наші національні інтереси».

Микола Азаров зауважив, що Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є «унікальним документом, корисним у практичній площині як для України, так і для ЄС, що забезпечує також створення великої зони вільної торгівлі».

За його словами, Угода є великим за розмахом інструментом, який за своїми масштабами, метою та соціально-економічними наслідками, включаючи всі галузі співробітництва, відкриває Україні шлях до подальшого прогресивного розвитку. Прем’єр-міністр відзначив, що цей інструмент може служити в якості стратегічного тексту системних реформ в Україні, реалізація яких дозволить започаткувати стандарти ЄС.

«У цьому зв’язку, ми не маємо робити вибір між ЄС і Митним союзом (Росія, Білорусь, Казахстан)», - наголосив він.

Водночас Микола Азаров додав, що всі угоди укладені з Митним союзом не применшують жодною мірою правосуб’єктність України з точки зору міжнародного права: «Вони є доповненням до національного законодавства і, таким чином, не можуть бути перешкодою на шляху виконання (Україною) зобов'язань прийнятих в рамках СОТ, а також створення поглибленої й універсальної зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. При цьому інтеграційний процес України з ЄС може і повинен відбуватися одночасно з розвитком стратегічного партнерства з Росією та іншими членами Митного союзу».

Микола Азаров повідомив, що за підсумками 2012 року, більше 36% обороту зовнішньої торгівлі Україна мала з країнами-учасницями Митного союзу, що склало 63 млрд. дол. США.

«Ми отримуємо з цих країн, більшість енергетичних ресурсів та сировини для забезпечення функціонування економіки. Ми не можемо ігнорувати цей факт. Крім того, Митний союз є основним споживачем українських товарів – наприклад, труб. Якщо Європейський Союз ухвалить рішення розвивати свій нафтогазовий  сектор, придбавши понад 2 мільйони тонн наших труб, можна лише вітати це», - наголосив Микола Азаров.

 

 

 

версія для друку