українська російська англійська
Микола Азаров: Політичні та ділові відносини України і Європи не повинні залежати від долі Тимошенко
05.07.2013 | 13:44
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Політичні та ділові відносини України з європейськими країнами не повинні залежати від долі Юлії Тимошенко.

Таку думку Прем’єр-міністр України Микола Азаров висловив в інтерв’ю журналу «Le nouvel Economiste» (Франція).

«Наші політичні та ділові відносини не повинні залежати від долі однієї особи. І це не тільки наша позиція», - заявив Глава українського Уряду. Він додав: кілька країн-членів Європейського Союзу притримуються такої ж думки. Зокрема прем'єр-міністр Естонії Андрус Ансіп під час переговорів з німецьким канцлером Ангелою Меркель наголосив, що неправильно ставити в залежність євроінтеграцію України з випадком Тимошенко.

«Позиція України залишається незмінною, оскільки вона є законною», - сказав Микола Азаров.

Він повідомив видання, що відносно Ю.Тимошенко зараз провадиться кілька судових процесів. Один з них ведеться у справі щодо нанесення економічних збитків Україні у сумі 405 млн. дол. США діяльністю корпорації ЄЕСУ, яку свого часу очолювала Ю.Тимошенко.

«Тільки за газовий контракт, який вона підписала у 2009 році, ми (Україна) переплачуємо понад 7 млрд. дол. США на рік. Коли український народ отримує рахунки за спожитий газ, він знає, що платить надмірно високу ціну», - сказав Прем’єр-міністр України.

Він нагадав, Ю.Тимошенко не сплатила борги за газ Росії, отриманий в обмін за надання будівельних матеріалів Міністерству оборони РФ. У результаті Міноборони Росії упродовж декількох років вимагало від України сплатити ці борги. «Росіяни звернулися до українського суду і виграли судовий процес, через що Кабінет Міністрів України сплачує борги корпорації ЄЕСУ за рахунок бюджету, - заявив Микола Азаров. - В Україні, як і у Франції, виконавча влада не може втручатися в діяльність судової системи».

Крім того, у США з 2005 року триває судовий процес у зв’язку з конфіскацію 250 млн. доларів США колишнього прем'єр-міністра України Павла Лазаренка. «Американське правосуддя довело, що ці гроші отримані корупційним шляхом. Якщо ви візьмете звіти цього процесу, то побачите, що майже на кожній сторінці Ю.Тимошенко фігурує як співучасник злочинів П.Лазаренка», - зазначив  Прем’єр-міністр.

При цьому, зауважив Микола Азаров, Ю.Тимошенко не має жодного наміру співпрацювати зі слідством: «Вона ігнорує судові слухання та дії попереднього слідства. Ось чому судовий розгляд триває досі».

Він також додав, що питання лікування Ю.Тимошенко за кордоном може бути розглянутим відповідно до діючого українського законодавства, якщо лікарі, в тому числі з німецької клініки «Шаріте», знайдуть серйозні підстави для цього.

 

 

версія для друку