українська російська англійська
Микола Азаров: Україна здатна виробляти на своїх заводах конкурентоспроможні швидкі допомоги
05.07.2013 | 14:06
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Україна здатна на своїх заводах виробляти конкурентоспроможні автомобілі швидкої допомоги та реанімобілі. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров у п’ятницю на нараді щодо забезпечення регіонів «швидкими».

«Я не ідеаліст і прекрасно розумію, що галузь, яка до цього практично не фінансувалася, не може раптом запрацювати. Потрібна серйозна програма. Але мені також зрозуміло, що в процесі реалізації цієї програми ми абсолютно спокійно самі зможемо виробляти конкурентоспроможні автомобілі швидкої допомоги та реанімобілі. Тим більше, що потреби у нас такі, що дають змогу завантажити наші підприємства на роки вперед», - сказав Глава Уряду.

Прем’єр-міністр нагадав, що Президент України Віктор Янукович поставив перед Урядом дуже серйозне завдання - протягом кількох років повністю переоснастити вітчизняну швидку допомогу новими автомобілями.

«Ми повинні не просто оснастити наші станції швидкої допомоги транспортними засобами, переважна більшість з яких є застарілими і експлуатується по 20-30 років. Ми повинні дати можливість нашим громадянам користуватися сучасними медичними послугами, і Уряд це завдання реалізує, незважаючи на всі труднощі пов'язані з непростим економічним станом», - підкреслив Микола Азаров.

Прем’єр-міністр вимагає від українських виробників «швидких» збільшити їх локалізацію.

«Ми зацікавлені, і для нас зараз це крайня необхідність, витрачати ресурси всередині країни на свого виробника. Це головне завдання - мінімум закуповувати обладнання і техніки за кордоном», - наголосив Прем’єр.

Микола Азаров доручив МОЗ, Мінфіну, Мінекономрозвитку, Мінпромполітики, які проводитимуть тендери «зробити так, щоб усі підприємства отримали роботу, дати їм усім можливість у цьому році попрацювати на спільну справу, а там побачимо: хто з них ці ресурси використає на розвиток – ми їх підтримуватимемо, хто вирішить просто підзаробити – раз підзаробить – і до побачення», - підсумував Глава Уряду. Нагадаємо, що в рамках реалізації державної централізованої програми забезпечення автомобілями швидкої медичної допомоги за рахунок коштів держбюджету до кінця поточного року планується придбати 1085 автомобілів екстреної медичної допомоги та 255 реанімобілів.

 

 

 

 

версія для друку