українська російська англійська
Мін'юст пропонує обговорити проект антикорупційного розділу зі звіту про реалізацію в Україні ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд"
05.07.2013 | 14:00
Прес-служба Міністерства юстиції

Міністерство юстиції винесло на громадське обговорення розділ «Запобігання і протидія корупції», який увійде в річний звіт про реалізацію в Україні ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

Зокрема, протягом 2012-2013 років Міністерство юстиції мало розробити законопроекти про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення засад запобігання і протидії корупції (у тому числі щодо контролю за конфліктом інтересів державних службовців та запровадженням механізму контролю за процедурою подання державними службовцями декларацій). На Мін’юст було покладено обов‘язок супроводження розгляду у Верховній Раді України проекту Закону України “Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо вдосконалення процедури здійснення конфіскації”.

Крім того, Міністерство юстиції мало підготувати та подати на розгляд Уряду для подальшого внесення у Верховну Раду проектів законів України щодо виконання рекомендацій, наданих Україні за результатами третього раунду моніторингу Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO) та Стамбульського плану дій Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

З проектом розділу «Запобігання і протидія корупції» в рамках річного звіту про реалізацію в Україні ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» можна ознайомитися на сайті Міністерства юстиції в рубриці «Антикорупційні ініціативи» (http://www.minjust.gov.ua/section/421).

Зауваження та пропозиції прийматимуться від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань електронною поштою на адресу: korz@minjust.gov.ua.

Як відомо, Україна приєдналася до міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у вересні 2011 року. План заходів з впровадження ініціативи затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 липня 2012 року № 514-р. При цьому Міністерство юстиції було визначено головним виконавцем розділу «Запобігання і протидія корупції» указаного плану.

«Партнерство «Відкритий Уряд» є багатосторонньою ініціативою, до якої на сьогодні приєдналося близько чотирьох десятків країн. Метою даної ініціативи є забезпечення виконання урядами конкретних зобов'язань щодо сприяння прозорості державного управління, залучення громадян до участі в процесах державного управління, боротьба з корупцією, використання нових технологій для покращення державного управління.

 

 

 

версія для друку