українська російська англійська
Мінсоцполітики: В Україні намітилася позитивна динаміка в питанні погашення боргів із зарплат
05.07.2013 | 14:46
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

У країні склалася ситуація, яка дозволяє говорити про позитивні зміни у питанні погашення боргів із заробітної плати на підприємствах усіх форм власності. Про це сказала Міністр соціальної політики України Наталія Королевська на засіданні Комісії з питань заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат з селекторним включенням керівництва областей.

Підбиваючи підсумки за півроку, Наталія Королевська зазначила ряд позитивних тенденцій. «Практично на чверть (з 1826 до 1380) зменшилась кількість підприємств, на яких існує заборгованість із заробітної плати. Тобто, 446 підприємств повністю ліквідували борги», - зазначила Наталія Королевська.

Крім того, за останній квартал борг державних підприємств скоротився з 495 млн. грн. до 428,2 млн.грн.

Міністр також повідомила, що цього тижня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про збільшення статутного капіталу «Українського Дунайського пароплавства» на 310 млн.грн., з них 30 млн. за ініціативою Мінсоцполітики піде на повне погашення заборгованості із заробітної плати. «Цей крок дозволить істотно скоротити заборгованості по підприємствах державної форми власності», - підкреслила вона.

За словами Наталії Королевської, позитивна динаміка зберігається і в погашенні заборгованості із зарплати на підприємствах комунальної форми власності. «З початку року борги комунальних підприємств зменшилися на 21,8 млн. грн. або на 38%. Станом на 1 липня вони склали 34,9 млн. грн.», - повідомила Міністр.

Разом з тим, Міністр звернула увагу на те, що в деяких регіонах замість скорочення в порівнянні з початком року загальна заборгованість із заробітної плати на підприємствах усіх форм власності збільшилася, а графіки погашення заробітних виплат до кінця 2013 року, складені та затверджені Мінсоцполітики, за деякими областям не виконуються.

«Станом на 1 липня фактична заборгованість становила 976,3 млн. грн. що на 362,7 млн. грн. перевищувало суму, передбачену графіками. Це говорить про те, що заходи, вжиті центральними і місцевими органами влади, є недостатніми», - сказала Наталія Королевська.

 

 

версія для друку