українська російська англійська
У столиці завершено перевірку організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах
06.07.2013 | 10:46
Київська МДА

Департамент освіти і науки, молоді та спорту інформує, що наразі завершено перевірку організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах столиці.

Станом на 5 липня перевірено 432 дитсадки – усі дошкільні заклади, що діяли у період з 25 червня до 4 липня. Так, за результатами оперативних перевірок: на трьох директорів дошкільних навчальних закладів у Дніпровському та Печерському районах було накладено адміністративне стягнення. Оголошено 15 доган відповідальним працівникам районних управлінь освіти у Дарницького, Дніпровського, Деснянського, Оболонського, Печерського, Подільського, Святошинського та Солом’янського районів.

Усі доручення, зауваження і пропозиції щодо поліпшення організації харчування дітей у дитячих садочках доведені до відома начальників управлінь освіти районних в місті Києві державних адміністрацій, які у найкоротший термін мають вжити необхідні заходи для усунення виявлених недоліків.

У профільному департаменті наголошують – у процесі відновлення роботи дитсадків підчас літнього періоду оперативні перевірки відбудуться в усіх без винятку дошкільних навчальних закладах. Загалом у столиці функціонують 478 дитячих садки та 84 школи-дитсадки.

Уже розпочались і триватимуть до початку навчального року семінари з подальшим тестуванням для працівників, відповідальних за харчування вихованців дошкільних навчальних закладів (комірників, кухарів та медичних сестер).

Крім того, за результатами розслідування надзвичайної ситуації, що відбулася у дитячому садку № 455, із займаних посад звільнено кухаря, старшу медичну сестру, а на виконуючого обов’язки завідуючого дошкільного навчального закладу накладено дисциплінарне стягнення.

Також проведено інвентаризацію харчоблоку та замінено кухонні столи, необхідний інвентар (дошки для сирої та готової продукції), термометри для холодильників та частину кухонного посуду. Здійснено санітарну очистку, а також необхідні карантинні заходи, зокрема, дезінфекцію приміщення, заміну посуду на кухні, а також обладнання харчоблоку.

Також триває робота над впровадженням єдиної електронної системи контролю за якістю харчування із залученням батьківської громадськості. Наразі проводиться тестування програми «Електронний дитячий садок» на базі Печерського району. Вона дозволить залучити до єдиного інформаційного простору столиці всі дошкільні навчальні заклади, дасть можливість ознайомитись з двотижневим і щоденним меню дитсадка, технологією приготування та енергетичною цінністю страв, які готуватимуть дітям, виконанням натуральних норм, постачальниками продуктів на ін.

версія для друку